Jak mężczyźni lubią spędzać czas w samochodzie?

przez | 3 września 2021
Pragnieniem większości kierowców jest pojeździć bardzo szybkim autem. Zastrzyk adrenaliny, wrażenia, brawurowa jazda – te przeżycia mogą silnie pociągać. Kto nie marzy pędzić nowym Aston Martin Vanquish, wspaniałym pojazdem, który w parę sekund mknie już 100km/h, chociaż to tylko przedsmak rozkoszy jaką daje jazda blisko 300 km/h.

samochód terenowy

Autor: TATA
Źródło: Marubeni Motors Poland
Skoro jest tak wielu miłośników szybkiej jazdy, to czy można napotkać innych? Jak życie pokazuje fani wyścigów często sięgają za ścigacze lub dla rozrywki wybierają się na jazdę w terenie. Znamy też osoby, które zamiast formuły, preferują Jeepy. Kilkudniowe eskapady w nieznane mogą przynieść satysfakcję, stać się niezwykłym wyzwaniem oraz umożliwiają odetchnięcie od bieżących spraw.

Taka forma spędzenia przygody jest raczej bardziej interesująca, jeśli dodatkowo zorganizuje się na nią grupa znajomych. O jakich sprawach powinniśmy pamiętać? Opłaca się wziąć oczywiście prowiant, zapas leków, odzież na zmianę oraz co najmniej dwa auta.

Absorbujący tekst? Jeśli tak uważasz, kliknij bez wahania ten odnośnik, gdyż w witrynie regały magazynowe warszawa, którą tutaj znajdziesz, także jest coś wartościowego!

Pojazdy powinny być zaopatrzone w kanistry z paliwem, holownik oraz dobre opony 4×4, najlepiej mieć więcej niż jedną oponę na zapasie.

Aktualnie dużo SUVów to auta z napędem na dwie osie o wystarczające mocy silnika. Niestety nie brakuje też pseudo terenówek, które z zewnątrz pięknie się prezentują, ale po wyjeździe w teren szybko się psują. Często taki „uterenowiony” samochód posiada napęd na dwa koła, dosyć niskie zawieszenie i nadaje się jedynie do wygodnego pokonywania dziur na polskich drogach.
Dobre samochody terenowe nie należą do najtańszych.

Nasze następne artykuły są podobnie pociągające, co ten. Więc najedź na link tutaj słodkie wino i czytaj skrupulatne informacje. Zachęcamy!

Tak samo koszty utrzymania nie są małe. Nawet opony do SUV startują od około 450 zł za sztukę. Oczywiście są tutaj różne typy opon np. na cały rok – raczej niepolecane, sezonowe przeznaczone na asfalt, z bieżnikiem do jazdy w terenie po błocie… Inaczej mówiąc kwestie techniczne są bardziej wymagające niż przy osobówkach.

Porównując opony do wspomnianych aut, mamy duży wybór. Koszty zakupu mocno się zmieniają w zależności od producenta, parametrów itd. Mamy zagadkę – ile mogą kosztować, podobnego rozmiaru opony do traktora? Potrafią to być duże opony, jednak nie używa się ich do szybkiej jazdy, a budowa jest całkiem prosta. Jak się okazje, ceny małych opon są zbliżone, a nieużywane duże mogą być warte aż 4000 zł za sztukę!