Garść rad dla tych rodziców, którzy mają zamiar podarować swoim pociechom miauczącego kompana

przez | 10 lipca 2021
Marzeniem praktycznie każdego smyka jest posiadanie jakiegoś zwierzątka. A matki dla swojego potomka zazwyczaj wybierają tych reprezentantów świata fauny, którzy mogą poszczycić się posiadaniem mniej lub bardziej bujnej sierści. Z tego powodu niesłabnącym wzięciem cieszą myszki oraz chomiki, a także pozostałe gryzonie. Pewnym odstępstwem od zasady bywają ryby hodowane w prywatnych akwariach ale to wcale nie zmienia faktu, że zwierzęta futerkowe bywają najbardziej rozchwytywane. Weźmy pod uwagę choćby szarego mruczka, który z czasem jest w stanie stać się maskotką całej familii.

Kaloryfer

Autor: Fraser Reid
Źródło: http://www.flickr.com

Kot w niewielkim mieszkaniu miejskim może wcale nie czuć się jak ryba w wodzie.

Ekscytuje Cię ten nietuzinkowy wpis? Jeśli tak, ponadto zerknij koniecznie (https://www.equiversum.pl/pl/producer/Horseware-Ireland/27) na tekst, który został zamieszczony tu – on też da Ci do myślenia.

W końcu w usposobieniu tego zwierzęcia leży poruszanie się własnymi drogami, a tych za wiele w mieście nie zobaczymy. Z Azorem zawsze możemy wyjść na przechadzkę po skwerze, lecz z kotem to byłaby już lekka przesada, gotowa wszcząć protesty ze strony ekologów. W takim przypadku warto zatroszczyć się o to, aby nasz miauczący kompan miał zagwarantowane jak najlepsze warunki mieszkalne. Z pewnością przydadzą mu się specjalne drapaki i pozostałe akcesoria, od których aż uginają się sklepowe półki. Nie mniej ważna pozostaje czystość, dlatego kuweta i żwirek silikonowy dla kota stanowią obowiązkowy punkt na zakupowej liście. Zobacz pełną ofertę: link.

Teren poza granicami miasta jest o dużo lepszym miejscem pobytu dla futrzanego pupila. W takich zakątkach może on oddawać się swojemu ulubionemu zajęciu, czyli chwytaniu nornic i pozostałych szkodników. Ta o wiele większa niezależność ma jednakże w miarę wygórowaną cenę. Spanie gdzie popadnie i włóczenie się po okolicznych zaroślach powoduje, że futerko naszego ulubieńca zasiedlają niemile widziani lokatorzy, czyli różnej maści pasożyty.

Mamy zamiar zaprosić Cię do przejrzenia naszego nowego tekstu. Kliknij w link tu… (https://www.pokazy.net/fireshow-koszalin) i przeloguj się do kolejnej witryny.

Z tego względu każdy posiadacz tego czworonoga winien już wcześniej zaopatrzyć się w preparaty na pchły dla kota. Przeczytaj więcej: zobacz na www.

cat

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Wraz z pojawieniem się w domu nowego lokatora, trzeba nauczyć nasze dziecko właściwego postępowania ze zwierzęciem. Córka może w drodze z podstawówki kupić w sklepie zoologicznym żwirek silikonowy dla kota, karmę lub mikstury witaminowe. Poza tym trzeba uświadomić dziecku, że zwierzę to nie przedmiot i nie wolno go traktować jako jeszcze jedną zabawkę. A sami rodziciele muszą zatroszczyć się o to, aby w mieszkaniu panował ład i obowiązywały wszystkie zasady higieny, czyli np. żeby żwirek silikonowy był co najmniej codziennie wymieniany, a preparaty na pchły dla kota zawsze stały na półce.