Działania marketingowe stale się rozwijają i osiągają coraz to skuteczniejsze metody na zdobycie klientów

przez | 26 lipca 2021
Nowością a jednocześnie hitem ostatnich czasów jeśli o to chodzi jest wykorzystane narzędzia w postaci programu lojalnościowego. Z jakiego powodu okazał się on strzałem w dziesiątkę? Badania przeprowadzane na rynku potwierdzają, że firmy, które wykorzystują tego rodzaju metodę zwiększają swoją sprzedaż, a klienci z kolei zyskują z tego tytułu profity.

programy lojalnościowe

Nie od dziś wiadomo, że aby kogoś zatrzymać na dłużej trzeba go do siebie przyciągnąć i w pewnym sensie uzależnić od siebie. Ludzie uzależniają się od używek, od innych ludzi i jak się okazuje także od określonych czynności, zachowań, przyzwyczajeń i tak dalej. Jedni nie wyjdą z domu dopóki nie wypiją kawy, inni muszą stale być w związku nie pozwalając sobie nawet na chwilę samotności, a jeszcze inni nie mogą funkcjonować bez ryzyka i przeżywania ciągłej ekscytacji. Takie zachowania, czy też przyzwyczajenia są dobrze znane specjalistom od marketingu wykorzystującym tego typu mechanizm także do zwiększenia sprzedaży.

Jak bowiem nie inaczej przyciągnąć klienta jak poprzez zaoferowanie mu wielu korzyści i profitów, jeżeli tylko zdecyduje się korzystać z naszych usług? Programy lojalnościowe (Strona firmy) to doskonały sposób na to, żeby nie tylko przyciągnąć klientów, ale i ich zatrzymać, a nawet uzależnić od siebie. Program (zobacz program do pitu) lojalnościowy działa jak skuteczna machina, w której wszystko ma ze sobą współpracować. Program ma być partnerski, co oznacza, że korzyść ma mieć każda ze stron: firma dlatego, że może liczyć na stałych, lojalnych klientów, natomiast klienci dlatego, że mogą dostać premie i zniżki.

reklama na przystanku

Autor: Style Raw
Źródło: http://www.flickr.com

Mechanizm tego rodzaju jak się okazuje jest bardzo skuteczny – blisko połowa Polaków przyznaje, że ma karty stałego klienta bądź korzysta z konkretnych programów lojalnościowych polegających na zbieraniu punktów i tym podobne.

Podobne wiadomości opublikowano tutaj – więcej zobaczysz na stronie, którą też warto poznać. Oczywiście jeśli ta problematyka jest według Ciebie godna uwagi.

Tego rodzaju narzędzie daje więc korzyści nie tylko dlatego, że wydaje się mniej pieniędzy, ale i dlatego, że gwarantuje się pewność, której w aktualnym świecie tak wielu ludziom brakuje – jakiej pewności? Że jeżeli będzie się lojalnym i oddanym klientem, zostanie się za to ostatecznie rzeczywiście nagrodzonym i nasze działania nie pójdą na marne.