Dowiedz się, w jaki sposób można zmienić zarządcę nieruchomości

przez | 26 lipca 2021
Nie wszyscy z nas mają możliwość zamieszkiwania w swoim domu, gdzie sami za wszystko odpowiadają a także jednocześnie są indywidualnymi właścicielami, od których wszystko jest zależne i na jakich spoczywa calutka odpowiedzialność za dom.

blok

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
Część z nas zamieszkuje przykładowo we Wrocławiu i z racji tego jest najpewniej także obligatoryjnie zapisana do jakiejś spółdzielni mieszkaniowej. Nie dotyczy to oczywiście właścicieli domów jednorodzinnych, jednakże przede wszystkim są to osoby, które mają wykupione na własność mieszkania albo je od kogoś wynajmują. W takowej sytuacji zostajemy członkami określonej spółdzielni mieszkaniowej. Nasz zarządca nieruchomości, z jakim posiadamy podpisaną umowę jest w takowym wypadku zobowiązany do tego, żeby zapewnić nam całkowitą obsługę naszych lokali. Prowadzi nadzór inwestorski Wrocław

W takim przypadku zazwyczaj w naszym imieniu podpisuje on umowę na wywózkę śmieci, ogrzewanie lokalu w czasie zimowym oraz na dostarczenie ciepłej wody jak badania (więcej info) ścieki. Dodatkowo jako zarządca całej nieruchomości do jego obowiązków należy przykładowo zapewnienie właściwej konserwacji zielonych terenów, to znaczy strzyżenie trawy, zebranie liści, jak również dbanie o różne drzewka i krzewy, które znajdują się na danym obszarze.

W dodatku powinien on również być odpowiedzialny za tak zwaną „akcję zima”, to znaczy usunięcie śniegu z chodnika jak klient (ważny link) dróg dojazdowych. Powinien również założyć oraz prowadzić tzw. fundusz remontowy, na jakim będą zbierane środki na wszelakie naprawy, które powstają w efekcie eksploatacji budynku jak również jego wieku, bowiem z czasem może powstać obowiązek montażu szlabanu czy naprawienia komina i świetnie mieć wtenczas na to finanse. Autor – Spółka Prime Project

zarządca nieruchomości

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy nie zapominać, iż nasz zarządca nie posiada na zawsze podpisanej z nami umowy, ponieważ w wypadku, kiedy będziemy z niego niezadowoleni (bo przykładowo ściąga za duże opłaty za administrowanie naszą wspólnotą), to w każdym momencie zachowując wcześniejsze ustalenia możemy mu wypowiedzieć umowę. Fajnie wcześniej sprawdzić jak wyglądają przeglądy budowlane w imieniu innych mieszkańców, jacy możliwe, że polecą nam jakiegoś drugiego zarządcę, jaki będzie tańszy, jednak tak samo rzetelny jak również przede wszystkim , który działa w naszym najlepiej pojętym interesie.