Dlaczego dobrze jest oddać telefon na skup?

przez | 10 lipca 2021
Aktualnie posiadanie co najmniej jednego telefonu jest standardem. Są i tacy, którzy mają ich kilka – jeden do pracy, drugi na co dzień, trzeci do robienia zdjęć, czwarty przede wszystkim do korzystania z internetu i innych aplikacji itd. Z zakupem telefonów nie ma bowiem dziś żadnego problemu. A jak jest z ich skupem?

telefony

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna zakupić telefon to nie problem i pozbyć się go – w teorii też żaden problem. Najprościej jest wyrzucić zbędny aparat, aczkolwiek wtedy nic nie uzyskamy.

To dobrze, że masz chęć zdobyć pokrewne informacje na prezentowany wątek, gdyż klikając na link, poznajesz proponowane informacje (https://www.pieczatki.pl/wzory-odbic/) na podnoszone zagadnienie.

A zyskać możemy wile, jeśli przekażemy telefon do skupu. skup komórek w Raiden, podobnie jak skup innych akcesoria funkcjonuje na prostej zasadzie – sprzedającym jesteśmy my, klienci, którzy mają do zaproponowania sprzęt, którego z jakiegoś powodu nie możemy bądź nie chcemy dalej używać. Rzecz jasna na zbyciu może być sprzęt różnej jakości – całkowicie zepsuty, uszkodzony bądź sprawny. Dlaczego opłaca się oddać telefon na skup?

Oczywiście za oddawany telefon można otrzymać pieniądze. To, ile zarobimy, zależy od wyceny, która z kolei zależy od stanu technicznego telefonu. W wielu sytuacjach uszkodzona jest na przykład obudowa i zewnętrzna cześć telefonu, gdy tymczasem reszta podzespołów jest jak najbardziej sprawna. Dlatego skupujący może nam za nie zapłacić konkretne pieniądze. Istotna jest również aktualne cena aparatu na rynku. Wiadomo, że za przekazywany sprzęt nie otrzymamy więcej niż aktualnie kosztuje.

Telefony z czasem tracą na swojej wartości, ponieważ na rynku co chwila proponuje się nowsze, bardziej rozbudowane modele. Jednakże niezależnie od tego ile dostaniemy za oddawany telefon, zawsze będą to jakieś ratę (zobacz sprawdź te propozycje). Za wyrzucenie aparatu do kosza nie dostaniemy nic.

Inną korzyścią jeśli chodzi o oddanie aparatu na skup (sprawdź informacje) jest oczywiście ochrona środowiska, jak również większe bezpieczeństwo danych. Wyrzucając aparat, który ktoś inny mógłby jeszcze wykorzystać, marnotrawimy dostępne możliwości, a jednocześnie narażamy się na to, że nasze dane obecne w telefonie mogą wpaść w niepowołane ręce. Nie wiadomo przecież w czyich rękach ostatecznie wyląduje nasz sprzęt. Oddając go do profesjonalnego skupu uzyskujemy gwarancję ochrony danych.