Czym jest Mystery Shopping? Objaśniamy niepewności o fachu „tajemniczego klienta”.

przez | 10 lipca 2021
Mystery Shopping to odmiana oceny stanu obsługi klienta w sposób uważny i profesjonalny. Ilekroć dociera do interakcji między klientem i sprzedawcą, pojawia się moment dla Tajemniczego Klienta. Podłożem nazwania takich działań terminem Mystery Shopping jest zjawisko, iż Klienci Testowi mają za zadanie sprawiedliwego przeprowadzania testów bez przyciągania atencji lub wymuszania na obsłudze następnego lub specjalnego – w porównaniu z innymi klientami – traktowania.

sklep

Autor: Jerry „Woody”
Źródło: http://www.flickr.com

Tajemniczy klient (Mystery Shopper) jest wysyłany do marketu w celu zakupu określonych wyrobów lub zbadania specyficznych aspektów dotyczących wyrobu praw (polecamy serwis internetowy) proponowanych usług. Więcej na . Tytułem przykładu jednego dnia możesz wybrać się do bufetu szybkiej obsługi czy eleganckiej restauracji w celu skonsumowania posiłku, a kolejnego dnia w ramach dodatkowego zlecenia zweryfikować poziom obsługi w kinie albo banku. W czasie realizacji zlecenia Mystery Shopping masz obowiązek zapamiętać osobliwe elementy całego Twojego przeżycia dotyczącego wyrobów lub usług . Po wykonaniu zlecenia musisz wypełnić szcprawnik (polecamy opinie na nasz temat)ółowy formularz jak również udzielić odpowiedzi na pytania z działki wszystkich spraw, które zwróciły Twoją uwagę podczas pełnienia zlecenia. Czy kelner obsłużył Cię w przeciągu 5 minut po przyjściu do lokalu? Czy sprzedawca poinformował Cię o ofercie specjalnej miesiąca? Za udzielenie kontrakcji na tego typu pytania i za dyskretną realizację zlecenia zdobędziesz osobną ocenę i honorarium. Ma to obowiązek zwiększyć jakość obsługi klienta . Badania Mystery Shopping przewodzone są przez spółki i usługodawców w celu przeanalizowania poziomu obsługi, jakości towarów, motywacji i zachowania personelu oraz Twojej ogólnej opinii.

Dzięki temu firmy wiedzą, w jaki sposób poprawić swoje działania, by spełnić przewidywania klientów. Polegają na zdaniu tajemniczego klienta (Mystery Shopper) oraz na firmie, jaka go zatrudnia, dostarczającej zawodowych i dyskretnych raportów z Mystery Shopping, jakie pomagają ulepszyć jakość obsługi klienta i zwiększyć wydajność. Czytaj też .

Mystery Shopping to rzetelne zajęcie opierające się na obustronnym zaufaniu. Od klientów oczekuje się , prócz rozciągniętego zmysłu uwagi i wrażliwości na elementy, także uczciwości i solidności w działaniu.