Czym jest kwartalne rozliczenie podatku i jak pozyskać ulgę na kupno kasy fiskalnej?

przez | 10 lipca 2021
Kwartalne rozliczenie podatku posiada niemało wartości, jedną z nich jest możliwość zatrzymania pieniędzy, które w czasie miesięcznego rozliczenia przedsiębiorcy musieliby włożyć na konto. Rozliczanie się z fiskusem cztery razy w roku, zaś nie dwanaście, oszczędza sporo wartościowego czasu, w szczególności jeżeli przedsiębiorca samodzielnie prowadzi księgowość. By być w stanie rozliczyć podatek dochodowy kwartalnie, wypada złożyć pismo w dobrym urzędzie skarbowym, a także zaktualizować wpis do CEIDG.

kasa fiskalna
Pożądane byłoby pamiętać o terminie, ponieważ przejście na podatek (czytaj też krajowa informacja podatkowa) kwartalny (więcej informacji znajdziesz tu) jest realne wyłącznie raz w roku – trzeba to uczynić do 20 lutego. Niemniej jednak nie każdy zdoła rozliczać się kwartalnie. Takiej metody rozliczania podatku nie mogą wybrać podatnicy, jacy w kwartale dokonali zakupienia artykułów „wrażliwych”, inaczej tych, które zostały wyszczególnione w załączniku nr 13 ustawy o VAT. Mowa tu przykładowo o nieobrobionym złocie czy też rurach do gazociągów. Będzie to aczkolwiek możliwe, kiedy kompletna kwota (zobacz smartvest) dostaw nie przejdzie 50 tysięcy złotych.

Osoby zajmujące się sprzedażą mogą dostać ulgę na kupno kasy fiskalnej, niemniej by tak było należy spełniać pewne wskazane warunki. Żeby skorzystać z takiej ulgi podatnik musi najpierw złożyć do właściwego urzędu skarbowego pismo z wiadomością i liczbie kas rejestrujących

kasa fiskalna

razem z miejscem ich stosowania. Co więcej wypada rozpocząć ewidencjowanie w właściwym, określonym terminie, w którym kasy objęte były ważkim potwierdzeniem, że spełniają wyznaczone funkcje, kryteria i warunki. Następnym ważnym krokiem jest posiadanie dowodu zapłaty całej należności za kasę.

Ulga na kasę fiskalną przysługuje tym biznesmenom, jacy prowadzą jakąś aktywność związaną ze sprzedażą oraz korzystają z kas fiskalnych . Zdołają to być sklepy stacjonarne, a także internetowe, w związku z tym jeżeli Twoją pracą jest prowadzenie sklepu internetowego oraz jesteś jego właścicielem – zdołasz starać się o ulgę na kasę fiskalną (rzecz jasna po spełnieniu uprzednio podanych warunków).