Czym charakteryzuje się sitodruk?

przez | 10 lipca 2021
Sitodruk jest najstarszym sposobem odwzorowywania druku. Wziął się z odległych czasów, kiedy to Chińczycy upiększali niniejszą metodą różnorodne materiały. Współcześnie jest to jedna z przeważających technologii, która odnalazła szerokie zastosowanie dzięki licznym walorom, jakie posiada. Czym zatem cechuje się sitodruk?

sitodruk

Źródło: flickr.com

Nade wszystko http://www.sitodruk-maszyny.com/maszyna/synchroprint-x-type-plus/ polega na własnoręcznym albo mechanicznym przeciskaniu farby przy pomocy właściwego urządzenia przez formę drukarską. Sitodruk może być stosowany na różnych podłożach drukarskich. Dotyczy to nie tylko materiału, lecz również wybranego kształtu oraz powierzchni tworzywa. Bez trudności zadrukujemy folię lub tkaniny osiągając rewelacyjny efekt.

sitodruk

Źródło: flickr.com

Bezsprzecznym walorem opisywanej techniki jest wykonywanie wydruku wytrzymałego na niesprzyjające warunki pogodowe, np. na deszcz. Dodatkowo posiada dużą trwałość mechaniczną – ciężko go zepsuć.obejrzyj także (http://creoconcept.pl/) tego względu nie trzeba chronić go w żaden dodatkowy sposób. Ponadto farba wykorzystywana do sitodruku może być kryjąca albo częściowo kryjąca. Znaczy to, że obrazy stworzone dzięki tej technice są naprawdę pełne życia i nadzwyczaj intensywne. Rezultaty można porównać do użycia farb olejnych. Nie należy obawiać się starcia farb. Sitodruk gwarantuje sporządzenie pierwszorzędnych wydruków w wyrazistych barwach. Ale to jeszcze nie wszystko. Sitodruk proponuje dużą różnorodność farb. Zależnie od oczekiwań klienta można użyć m.in. farby metaliczne, fluorescencyjne lub brokatowe. Wszystko można ustalić i wykonać projekt, z którego będziemy prawdziwie zadowoleni (więcej o sitodruku).

Sitodruk stosuje się m.in. do wszelkiego rodzaju wydruków reklamowych na potrzeby przedsiębiorstw, wizytówek, plakatów, jak również odzieży. Nadzwyczaj popularne są wydruki na t-shirtach, które mogą stanowić znakomity prezent dla bliskiej nam osoby. Niezbędna jest tylko profesjonalna maszyna do koszulek, którą bez trudności odnajdziemy w sprawdzonych drukarniach. Warto jest starannie się rozejrzeć, by otrzymać naprawdę pierwszorzędnej jakości sitodruk. Maszyny używane niejednokrotnie można zakupić do samodzielnego użytku, ale do pojedynczych wydruków lepiej jest po prostu złożyć zlecenie w odpowiedniej firmie i być usatysfakcjonowanym z końcowych rezultatów – więcej o maszynach używanych.