Co zrobić z autem, które już nie działa jak należy? Powinniśmy oddać je na złom

przez | 10 lipca 2021
Każda rzecz się starzeje, nawet nasz najukochańszy pojazd. Można go podtrzymywać przy życiu, naprawiać go, zawozić do coraz lepszych warsztatów, natomiast w końcu nadejdzie ten dzień, w którym trzeba stwierdzić: koniec. Co w takiej sytuacji zrobić?

Można spróbować go jakiejś osobie sprzedać, lecz to zależy w jakim jest stanie. Niektórzy skupują tego typu samochody na części, większość jednak odda tego typu auto (profesjonalna regeneracja i naprawa zacisków) na złom.Tego typu miejsca, podobnie jak wysypiska śmieci, nie są widoczne na co dzień. Znajdują się na obrzeżach miast, potrzeba dla nich dużo miejsca, gdyż składuje się w takim miejscu wiele samochodów. Przykładowo mamy auto złom Nowy Sącz, gdzie pojazdy przywożone są z całego regionu, przeróżne marki, o różnym stopniu nieprzydatności do jazdy. Ludzie, którzy są zatrudnieni w takich miejscach raczej znają się na rzeczy, wiedzą, jak dużo dane auto jest warte, jakie części można jeszcze wykorzystać.

auto na złomowisku przed kasacją w Tarnowie

Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby w takich miejscach pracujące muszą być silne fizycznie, chociaż i tak większość pracy robią maszyny, które są w stanie przenosić złomowane samochody na różne odległości.
Niektórym z nas jest smutno z tego powodu, iż ich samochód wyrzucany jest dajmy na to na auto złom Tarnów. To nie dziwi, bo z czasem przyzwyczajamy się do naszej bryki. jest z nią masa wspomnień, długie wyprawy, wspólne rodzinne wypady. Auto (https://www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/akcesoria-myjek-techkar/szczotki-myjek-techkar,2,3578) jest z nami przez co najmniej kilka lat i służy nam często, a to wystarczy, aby się do tego pojazdu przywiązać, jak do bliskiej osoby. Jednak taka jest kolej rzeczy, zresztą taki pojazd to po jedynie rzecz. I chociaż przelewamy na niego własne uczucia, to nie można w tym zwariować. Najczęściej auta oddawane na złom ulegają kasacji.

Zajmują się tym różnego rodzaju przedsiębiorstwa, przykładowo kasacja pojazdów Legnica, zdarza się, że jest to potrzebne, żeby wszystko odbyło się w zgodzie z prawem. Całe szczęście taką kasację związaną z pojazdami jest możliwe, by zrobić w wielu miejscach, dlatego też nie ma co się obawiać, że będziemy musieli szukać odpowiedniego miejsca. Mało tego, koszty złomowanie oraz za kasację samochodów są podobne, chociaż mogą się trochę różnić pomiędzy jednym a drugim miejscem.