Co nowego proponuje się we współczesnym marketingu aby jak najdłużej utrzymać przywiązanie klienta do firmy.

przez | 3 września 2021
firmy prowadzą działania marketingowe i promocyjne na wielu różnych płaszczyznach, cały czas poszukując kolejnych możliwości na to, żeby przyciągnąć i zatrzymać odpowiednio dużą liczbę klientów.

Na rynku bez przerwy jest ogromna konkurencja, i jeśli ktoś nie chce pozostać w tyle, to musi podejmować niezbędne działania.

Czyż rozpatrywany materiał nie jest emocjonujący? Jeśli tak twierdzisz, kliknij tutaj – zalecam ten link, ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu przykuwające wzrok artykuły.

Nawet najlepszy produkt rzadko kiedy sam się obroni, jeżeli nie będzie za nim stało wsparcie promocyjne. Należy przy tym mieć na uwadze, że sukces odnosi się nie poprzez przypadkowe, niezaplanowane reklamy, lecz poprzez kompleksowe podejście na różnych płaszczyznach. I tak naprawdę to właśnie takie stanowi ideę nowoczesnego marketingu, jaki trzeba dostrzegać znacznie szerzej niż tylko jakąś reklamę.

firma - malowidło

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich czasach coraz modniejszym pojęciem jest marketing – wielkoformatowa reklama relacji (marketing-relacji.html), który polega głównie na tworzeniu i utrzymaniu więzi z konsumentem. Firmy zaczynają podejmować działania w tym zakresie dlatego, że zdecydowanie prościej i taniej jest zatrzymać dotychczasowego klienta, niż znaleźć nowego. Jakiego zresztą również za chwilę trzeba będzie na nowo utrzymywać, bo jeśli nie będzie zadowolony, to przejmie go konkurencja. Działania, jakie są podejmowane w tym obszarze trochę się różnią od typowych technik marketingowych, stawiając klienta na pierwszym miejscu.

Więcej na

Ważna jest między innymi personalizacja przekazów, często opierająca się na wcześniejszych zakupach i przekazanych informacjach. Dużą rolę spełniają tu także najróżniejsze programy motywacyjne (program-lojalnosciowy-dla-firm.html), które potrafią w dużym stopniu wzmocnić lojalność klienta do marki.