Co jest konieczne do prowadzenia sklepu wirtualnego (przybory, programy, umowy itp.)

przez | 10 lipca 2021
Jeśli zamyślasz założyć swój sklep internetowy – ów wpis powinien Cię zainteresować. Na starcie e-sklepu musimy pomyśleć o paru istotnych formalnościach, narzędziach i programach.

Co jest konieczne do prowadzenia marketu on line od pierwszego dnia?

Działalność gospodarcza. Nie możemy sprzedawać nie będąc biznesmenem, albowiem każda działalność, prowadzona w sposób „ciągły i zorganizowany” wymaga wpisów, zaś sklep jest taką właśnie aktywnością. Silnik sklepu czy też platforma do handlu, a prościej powiedziawszy, po prostu sam obiekt handlowy. Miejsce, w jakim będziemy mogli dołożyć towary, zdjęcia, regulaminy, sposoby dostawy, komputery itd.

komputery

Autor: ASUS
Źródło: ASUS

Domena i ewentualnie serwer. Domena, a więc adres naszego marketu, nieodzowny będzie bez względu na to, z którego silnika skorzystamy. Serwer będzie konieczny kiedy wybierzemy sklep na darmowym skrypcie czy też dedykowane rozwiązanie. Skorzystanie z platformy płatnej w abonamentowym modelu nie wymaga własnego serwera. Towary do sklepu. Ewidentna oczywistość, ale warto ją tutaj umieścić. Acz właściciele sklepów mają różne pomysły na sprzedaż, są tacy, którzy działają w modelu dropshippingowym, czyli nie posiadają towaru u siebie fizycznie, są wyłącznie pośrednikiem między zamawiającym a hurtownią. Zdjęcia produktów. Zapakowania do wysyłki. Pudełka, koperty bąbelkowe, ewentualnie coś do ochrony wyrobów – w zależności od tego, co sprzedajesz. Koperty bąbelkowe możesz niedrogo kupić w hurtowniach papierniczych, pudełka w firmach, jakie specjalizują się w produkcji opakowań zbiorczych, pudeł kartonowych.

Co nie będzie konieczne do razu, lecz warto o tym pomyśleć w przyszłości? Program – (kofax transformation modules) magazynowy. Jeśli tychże zamówień będzie sporo, coraz to więcej, być może trzeba będzie korzystać z jakiegoś oprogramowania, w jakim na bieżąco będą uzupełniać się stany magazynowe, a pod koniec miesiąca będziemy mogli wydrukować raport z wynikami sprzedaży, zobacz również kasy fiskalne gostyń. Kasę fiskalną powinieneś kupić dopiero po przekroczeniu obrotu 20000 złotych w konkretnym roku.

Jak widać, sporo musimy przemyśleć na początek oraz zanim się otworzy sklep on line jest sporo załatwiania. Nie wzięłam tutaj pod uwagę reklamy jak też promocji sklepu, bo to temat na zupełnie inny artykuł.

Może Cię zainteresować: