Chip tuning – metoda na przyrost siły silnika samochodu

przez | 10 lipca 2021
Teraźniejsza motoryzacja wyróżnia się ogromną innowacyjnością. Niektórzy jej fani szukają i wymagają czegoś więcej od potencjału, które ich pojazdy posiadają. Pragnąc, by ich samochód odróżniał się wśród reszty swoją unikatowością. Tym wyjątkiem, który ma wyróżniać pojazd jest potęga silnika.

silnik

Autor: James Case
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwym i znakomitym rozwiązaniem został chip tuning, który wzmacnia moc silnika samochodu. Owe wzmocnienie oczywiście przyniesie pełno frajdy z jazdy i pozwoli ukazać pojazd na nowo. Skutkuje to większym przyśpieszeniem pojazdu niezbędnym przy wyprzedzaniu.

Porównaj:

Trzeba jednakże bardziej wniknąć w termin chip tuning, aby uświadomić sobie czego ściśle się tyczy. Terminem takim określa się przekształcenie oprogramowania znajdującego się w centralce sterującej, które nadzoruje silnik. Sterownik jest zaprogramowany tak,aby wytrzymałość silnika była jak najlepsza. W komputerach tych modyfikowana jest skład zewnętrznej pamięci oprogramowania będącej w układzie scalonym. W udoskonaleniu auta bierze się pod rozwagę parametry pracy silnika – strona www.

silnik

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Zmiany te dopuszczalne są do przeprowadzenia w większości aut z silnikami diesla i benzynowymi. Komputer ma wiedzę o tym jak sterować paliwem i zapłonem w jakichkolwiek warunkach. Dodatkową zaletą zmiany o nazwie chip hamownia 4×4 jest to, że nie wzrasta zużycia paliwa oraz nie ma wpływu na wytrzymałość silnika.

Chip tuning wykorzystuje zasobów koni mechanicznych, które producent sobie założył. Przez to zgadzamy się na to, że samochód ma zdecydowanie niższą tolerancję na pomyłki kierowcy.

Jeżeli chcesz przekazać jakiejś osobie dane na omawiany temat, to wejdź na link oraz pokaż szczegóły (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/osprzet_myjek_techkar/dysze-myjek-techkar/dysze-rotacyjne-techkar,2,3556) odnoszące się do tego zagadnienia – na pewno go zaciekawią.

Bezpieczne przyśpieszenia dla silników wolnossących to około 5% pierwotnej mocy, dla silników doładowanych 20%, a nawet 50% nominalnej mocy.

Taki zabieg zapewnia wielu użytkownikom samochodów mnóstwo radości, a jedną z jego zalet jest też poczucie bezpiecznego i szybszego wyprzedzania, które przydaje się na drogach. Reasumując chip tuning to łatwy zabieg, który jest skuteczny na tyle, że potrafi w pełni zmienić rozwijanie mocy auta oraz zapewnić dużo większa siłę silnika i zmniejszyć wyniki spalania.