Biuro patentowe w stolicy Małopolski – jak szukać właściwe

przez | 10 lipca 2021
Jeżeli chcielibyśmy zgłosić na przykład znak patentowy, to musimy wybrać się do biura patentowego. Możemy również spróbować wysłać zgłoszenie elektronicznie. Ale i tak wizyta w biurze patentowym raczej nas nie ominie.

Jeżeli sami do końca nie zdajemy sobie sprawy, o co chodzi przy opatentowaniu na przykład znaku towarowego wtedy potrzebny nam będzie rzecznik patentowy Kraków.

logotyp

Autor: Drukarnia Kid
Źródło: http://www.drukarniakid.pl
Rzecznik patentowy to człowiek, który jest wsparciem w sprawach dotyczących ogólnie pojętej własności przemysłowej. Taka osoba dobrze wie do czego służą patenty i w jaki sposób pouzupełniać wszystkie formularze, żeby konkretny znak towarowy został opatentowany. Jeżeli więc czegoś nie wiemy musimy zgłosić się do wspomnianego rzecznika patentowego. Z tego również powodu rzecznik patentowy powinien posiadać wykształcenie wyższe – albo techniczne lub prawnicze, musi ogarnąć aplikację i należy przejść przez egzamin przed komisją. Jak łatwo zauważyć praca rzecznika jest poważna, tak, więc nie można od tak zostać rzecznikiem patentowym, trzeba dużo się nauczyć i ciągle być na bieżąco z wieloma nowinkami. Jak zarejestrować znak towarowy Dużo firm jak też osób fizycznych jak również wszelkiego rodzaju organizacji zastanawia się jak zarejestrować rzecznik (polecamy do sprawdzenia na tej stronie) towarowy. Najsensowniej iść do biura patentowego i tam otrzymać wszystkie potrzebne informacje. Warto jednak wcześniej zapoznać się z tym, czym w ogóle jest radcom (zobacz sprawdzenie znaku), sprawdzić, co to jest znak towarowy, żeby bezsensownie nie zajmować czasu rzecznikowi patentowemu. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy bać się zadawania pytania. Rzecznik patentowy jest po to, by pomóc pozbyć się wątpliwości w kwestii rejestracji znaku towarowego. Poza znakiem towarowym jest też pojęcie wzoru przemysłowego. Kiedy chodzi o wzór przemysłowy też może być chroniony.

opatentowany wzór

Autor: Komfort
Gdy stworzyliśmy jakiś wzór przemysłowy i chcielibyśmy by był chroniony przez prawo, to powinien on spełniać kilka wymogów, które określone są w ustawie. Wszystko wiąże się, więc z prawem jakie zostało ustalone z myślą o wzorach przemysłowych. Przemysłowy wzór musi spełniać trzy warunki by można było go zarejestrować i chronić. Jeśli więc myślimy o znakach towarowych czy też o wzorach przemysłowych należy przejrzeć treść ustaw dotyczących tego typu pojęć. Będziemy wiedzieli wtedy wszystko, co trzeba wiedzieć w tych kwestiach i łatwiej będzie nam ogarnąć formalności do uzupełnienia w urzędzie patentowym.