Szybka jazda autem albo po prostu bezmyślność kierowców jest najczęstszą czynnikiem wypadków samochodowych. Doskonale jeśli w takim zajściu człowiek ujdzie cało, tymczasem co z samochodem? Niekiedy da się odratować auto bądź jego elementy, jednak gdy wypadek był niebywale poważny to nie pozostaje nic innego jak kasacja samochodu.

Kasacja pojazdów

Autor: KOMUnews
Źródło: http://www.flickr.com
Jak pozbyć się wraku swojego auta? Najskuteczniejszy sposób to poszukać firmy, jaka wykupi od nas wrak czy stare auto. To dość użyteczny sposób na pozbycie się problemu, jednak dość sporo na tym tracimy. Zakłady, które skupują stare jak i rozbite samochody, zazwyczaj proponują zdecydowanie niższe ceny niż w rzeczywistości wartościowe są owe samochody.

Ale jak to już jest: wygoda ma swoją cenę. Kolejnym rozwiązaniem jest samemu załatwić wszelkie sprawy jak i formalności. Jest to dużo bardziej pracochłonne wyzwanie, jednak pożytki pieniężne będą znacznie wyższe niż w przypadku odsprzedania samochodu firmie skupującej auta. A co trzeba w takim przypadku uczynić? Najważniejsze co należy uczynić to znaleźć auto (elementy do klimatyzacji twojego samochodu) złom Kielce bądź inne tego typu punkty, jakie można wyszukać w prawie każdym mieście w Polsce. Przykładowo w samym Krośnie , auto złom Krosno jest się w stanie odnaleźć w trzech lokalizacjach. Jest to bardzo komfortowe dla zbywającego, bo wyjątkowo często, by sprzedać auto należy wrak przewieźć lawetą.

Kasacja pojazdów

Autor: John Ward
Źródło: http://www.flickr.com
A jednak laweta to dość spory koszt, jaki rośnie razem z odległością, jaką musi przebyć. Na przykład auto (Pompka samochodowa Traper L) złom w Katowicach w nielicznych sytuacjach nabywa samochody, jakie przywożone będą z miejscowości oddalonych o nawet 100 kilometrów. Mimo to i tak znacznie bardziej opłaca się osobiście zbyć auto na złom. Co należy później uczynić? Otóż po sprzedaży auta, dostaje się dokument poświadczający zezłomowanie auta. Właśnie z takim dokumentem koniecznie trzeba udać się do urzędu miasta lub gminy i zgłosić takowy fakt. Dodatkowo należy udać się do urzędu skarbowego oraz wydziału komunikacji, gdzie także trzeba zgłosić zdarzenie zezłomowania auta. Po tych procedurach urząd komunikacji, daje dokument wyrejestrowania pojazdu. Więcej na .