Przydomowe garaże poza tym, że pełnią rolę parkingów samochodowych, to stają się także miejscem magazynowania różnych przydatnych w domu zbiorników i sprzętów bądź urządzeń. Wśród urządzeń, stawianych w garażu, możemy znaleźć rozmaite urządzenia do bram garażowych i aut.

Natomiast sprzętami trzymanymi w takim miejscu są oczywiście kosiarki do trawy i inne sprzęty ogrodowe, które pomagają w podcinaniu gałęzi czy żywopłotu. Poza tym ustawiane są w nich przeróżne zbiorniki, a wśród nich zbiorniki paliwa, jak również zbiornik na olej, czy z kolei zbiorniki na olej – http://esoil.pl/k,4,fuchs – napędowy. Garaż pozostaje także pomieszczeniem do trzymania rowerów, opon i najróżniejszych akcesoriów, które przydają się w samochodach bądź domach. Część z nich może znajdować się również w przydomowym pomieszczeniu gospodarczym, jeżeli na posesji jest miejsce również na taką przybudówkę.
Zbiorniki paliwa o rozmaitej wielkości znajdują się w samochodach i pozostałych pojazdach mechanicznych, do których wlewane jest rzecz jasna paliwo napędowe. Niektórzy właściciele samochodów są jednocześnie mechanikami i jeżeli tylko posiadają wymagane narzędzia oraz konkretne warunki garażowe, to samodzielnie wymieniają zbiorniki paliwa w samochodach bądź innych pojazdach mechanicznych – . Kupują również zbiorniki na olej (więcej) napędowy, w jakich można przechowywać różne ilości oleju wlewane później do danych urządzeń. Zbiorniki na olej napędowy mogą być używane do gromadzenia np. oleju kosiarkowego, który może być wlewany do kosiarek przez w zasadzie wszystkich domowników.
krajobraz - transport

Autor: John Greenfield
Źródło: http://www.flickr.com
smochód terenowy

Autor: TATA
Źródło: Marubeni Motors Poland
samolot

Autor: Chris
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy właściciele domów wykorzystują w nich ogrzewanie olejowe, co sprawia, że muszą mieć w domu zbiornik na olej, ponieważ czasami będą musieli uzupełniać poziom oleju w domowym piecu. Samo ogrzewanie olejowe działa tak samo jak ogrzewanie gazowe i nie trzeba po jego włączeniu myśleć o procesie ogrzewania domu, jak to bywa w przypadku ogrzewania drzewem i węglem – jedynym obowiązkiem zostaje uzupełnianie poziomu oleju.

Trzeba pamiętać również o tym, aby uzupełniony zbiornik na olej był odpowiednio przechowywany – w szczególności powinien znajdować się np. w garażu lub w pomieszczeniu ogrzewanym.