Jeszcze całkiem niedawno, gdy obsługą listów i paczek zajmowała się tylko poczta, bardzo różnie było z terminowością i sprawnością doręczeń. Jednak wejście na rynek firm kurierskich w dużym stopniu poprawiło działanie tej branży, bo zwyczajnie niepoprawnie jakości usług mogło spowodować wypadnięcie z obiegu.

Dziś w naszym kraju działa parę większych, niekiedy o światowym zasięgu firm, dużo małych, działających bardziej lokalnie, a także wszystkim znana poczta, która straciła jednak ogromną część rynku. W ostatnim czasie bardzo pozmieniały się również ceny.

kurier

Autor: Jason Lawrence
Źródło: http://www.flickr.com

Poczta regularnie podnosiła opłaty za listy i paczki, a kurierzy zdecydowali się pójść w drugą stronę, szczególnie dla odbiorców indywidualnych. Jeszcze niedawno wysłanie paczki mogło kosztować nawet czterdzieści złotych, więc trudno się dziwić, że niewiele osób się na to decydowało.

Jeżeli opisywany wątek jest dla Ciebie atrakcyjny, to kliknij i przeczytaj, jakiego rodzaju zagadnienia ma solidna witryna (http://www.lazzonigroup.pl/pl/glowica-prosta-lazz-7.html) – na pewno dane w tamtym miejscu umieszczone są tak samo zajmujące.

Dzisiaj większość firm z branży oferuje tanie przesyłki kurierskie krajowe, których koszt wynosi około piętnastu złotych, przez co kurierzy zaczęli odbierać coraz większą liczbę klientów tradycyjnej poczcie.

Rynek przesyłek kurierskich i listów rośnie w szybkim tempie, a główną przyczyną tego będzie coraz większa popularność internetowych sklepów . Klienci z wielu powodów bardzo polubili kupowanie przez internet, a każdy taki zakup będzie się wiązał z tym, że trzeba zamówione towary wysłać kupującym. Już teraz rynek handlu sieciowego warty będzie kilkadziesiąt miliardów, a specjaliści szacują, że urośnie w najbliższych latach w dwucyfrowym tempie.

Rzecz jasna będzie się to przekładać na formę firm (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-hipoteczny) kurierskich, które obsługują zdecydowaną większość tego typu przesyłek, a oprócz tego na poprawienie jakości usług. Wymagania klientów co do obsługi paczek również bardzo wzrosły w ostatnim czasie, i większość firm kurierskich próbuje nadążyć za nimi (kliknij). Obecnie normalną sprawą będzie możliwość śledzenia miejsca paczki przy pomocy internetowej strony, a oprócz tego elastyczne zarządzanie miejscami dostaw.

Dzięki tego typu nowościom, oraz zmniejszającym się opłatom kurierskie usługi rozwijają się w jeszcze szybszym tempie, niż rynek e-commerce.