Rodzaje badań związanych ze spawaniem. Dowiedz się i korzystaj!

Spawanie jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod łączenia ze sobą różnych powierzchni. W większości przypadków sposób ten stosowany jest do materiałów metalowych. Spawalnictwo jest całą dziedziną, posiadającą swoje metody i przyrządy.
Continue reading “Rodzaje badań związanych ze spawaniem. Dowiedz się i korzystaj!” »

W jaki sposób współczesne technologie informatyczne poróżniły nieco twórców niematerialnej rzeczywistości

Rozwój informatyki całkowicie odmienił współczesną rzeczywistość w biurach firm na całym globie. To znacznie ułatwiło pracę tak sekretarkom, jak i biznesmenom. Chociaż przyniosło tak dużo dobrego, to z innej strony podzieliło samych teleinformatyków, których zdania w tych samych zagadnieniach pozostają całkiem odmienne.

Continue reading “W jaki sposób współczesne technologie informatyczne poróżniły nieco twórców niematerialnej rzeczywistości” »

Nowoczesne czytanie książek

Obecnie wiele osób twierdzi, że tradycyjna książka z wolna odchodzi do lamusa. Według nich za parę lat zostanie ona całkowicie wyparta przez komputery i Internet. Nie jest to jednak prawdopodobne, gdyż książka w tradycyjnej, papierowej formie nadal posiada spore grono miłośników. Z drugiej strony jednak technologie w tym zakresie są stale rozwijane. Stosunkowo niedawno stworzono tak zwane e-książki, czyli książkielektroniczne. Ich przeznaczeniem jest oglądanie nie na papierze, a na wysokiej jakości wyświetlaczu. Na początku przez e-książki rozumiano tylko pliki tekstowe z książkami, które były czytane na ekranie komputera. Aktualnie ich definicja uległa poszerzeniu z uwagi na zmiany technplogiczne. Wprowadzono innowacyjne formaty danych do wyświetlania książek elektronicznych. Rozwinęła się również technologia pod względem ich czytania.

Continue reading “Nowoczesne czytanie książek” »