Wzór użytkowy a wzór przemysłowy – czym się wyróżniają?

Ochrona praw autorskich w internecie jest rozbudowana. Jeśli tworzymy coś wykorzystując nasz umysł oraz inteligencję, powinniśmy mieć świadomość, że nikt inny nie będzie z tego korzystał oraz nie będzie się podszywał pod pomysłodawcę oraz autora danej myśli. Dlatego właśnie tak istotne jest to, by powiedzieć, co to są prawa autorskie. Idzie o to, by mieć świadomość, że nikt bez naszej zgody nie będzie używał z tego, co sami obmyśliliśmy, chyba że przekażemy na niego prawo do takiego użytkowania.

Continue reading “Wzór użytkowy a wzór przemysłowy – czym się wyróżniają?” »

W jaki sposób bezpiecznie użytkować z zasobów internetowych?

Korzystanie z Internetu ma wiele zalet. Pozwala nie tylko uczyć się nowych rzeczy i utrzymywać stosunki z bliskimi nam osobami, ale też poszukiwać najróżniejszych plików jak i materiałów, jakie mogą być dla nas niezwykle przydatne. Należy jednak mieć w pamięci to, iż korzystając z takiego typu materiałów należy stosować się do pewnych reguł, bowiem można łatwo naruszyć prawa autorskie. O czym należy pamiętać?

Continue reading “W jaki sposób bezpiecznie użytkować z zasobów internetowych?” »

Które działania powinniśmy zrealizować, by zabezpieczyć naszą firmę?

Funkcjonowanie przedsiębiorstw na rynku produktowym w szeregu przypadków jest pełne nieprzewidzianych zwrotów. Są one bowiem spowodowane licznymi szczegółami prawnymi. Wobec takiej pozycji przedsiębiorcy coraz to entuzjastyczniej decydują się na zagwarantowanie sobie stosownej obsługi prawnej, dzięki której ubezpieczą oni swoje firmy na wszelkie nieprzewidziane przypadki.

Continue reading “Które działania powinniśmy zrealizować, by zabezpieczyć naszą firmę?” »

Jakie są w dwudziestym pierwszym wieku prawa autorskie – pomoc prawna związana z prawem autorskim oraz patentowym

Co jest w stanie łączyć tak na pierwszy rzut oka różne rzeczy, jak muzyka, narzędzie techniczne, nowy typ odkurzacza , jak również praca naukowa? Wszelkie te przedmiotów niewątpliwie są wytworami kultury, a co więcej – często mogą podlegać prawom autorskim lub patentowym.

Continue reading “Jakie są w dwudziestym pierwszym wieku prawa autorskie – pomoc prawna związana z prawem autorskim oraz patentowym” »