Drukarnia niejednokrotnie kojarzy się z epoką rewolucji przemysłowej, kiedy to maszyny do drukowania były dużymi i bardzo głośnymi urządzeniami, produkującymi najczęściej czasopisma oraz książki. Nowoczesne urządzenia drukarskie nie są już tak duże i głośne, a większa część drukarni zajmuje się wytwarzaniem elementów reklamowych – ulotek, plakatów czy bilbordów. Wnętrze drukarni nie musi być więc już tak puste jak w kiedyś.

Drukarnia

Autor: Maggie McCain
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiednio urządzona drukarnia to nie tylko miłe miejsce pracy, ale także wizytówka firmy, do której klienci będą często wracać. Wnętrze firmy może być również reklamą usług które wykonuje firma, można więc przy urządzaniu wykorzystać materiały uzyskiwane na miejscu – na przykład fototapety na zamówienie.

Klucz w minimalizmie

Puste ściany są przeciwnikiem każdego wnętrza. Trzeba zadbać nie tylko o to, żeby na ścianach były produkty poligraficzne. Jeśli zakład znajduje się w budynku z cegły, można to wykorzystać nawiązując do ery wielkiego przemysłu.

Czy szukasz kolejnych i interesujących artykułów na opracowany tu temat? Nadciągamy z pomocą – kliknij, aby przeczytać tutaj nowe treści.

W tym celu można zostawić we wnętrzu kawałki cegły, które są widoczne pod tynkiem. Taka niewymagająca ozdoba w połączeniu z fototapetą na tej samej ścianie może dać dobre rezultaty.

Znaczące jednak, żeby zachować umiar w dekorowaniu ścian. Nadmiar dekoracji może się okazać męczący dla oka i psuć ład całego zestawu, niewskazanym elementem może się okazać kalendarz czy obraz na płótnie. Planując taki wystrój, trzeba zadbać dodatkowo o jak najlepszy dobór mebli.

Praca a biznes

W miejscu, gdzie przyjmuje się partnerów biznesowych, nie powinny znajdować się maszyny do drukowania. Zapach tuszu nie należy do przyjemnych i może budzić niemiłe uczucia u klientów. Z drugiej jednak strony, widok takich maszyn jest namacalnym dowodem pracy, jaką wykonuje się w drukarni.

Jeżeli uważasz, że informacje zaprezentowane w tym materiale są ciekawe, sprawdź też ten odnośnik – to unikalna strona (https://tborkowski.pl/50-lat-firmy/), na której znajdziesz podobne tematy.

Dlatego dobrym pomysłem może być odizolowanie urządzeń przy pomocy w połowie przezroczystych ścian.

Ponadto, jeśli szyby będą wykonane z pleksiglasu, można na nich wygrawerować znak graficzny zakładu. To mały i niezbyt kosztowny detal, który może podnieść rangę przedsiębiorstwa w oczach klienta. Uporządkowanie w części, gdzie działają maszyny drukarskie świadczy o dobrym planowaniu pracy. Należy więc zapewnić pracownikom schowki na wszystkie przydatne akcesoria.