Choć uzupełnianie deklaracji PIT łączy się z nieodzownością przeprowadzania karkołomnych obliczeń, warto zauważyć, że operacja ta może być o wiele prostsza. Czerpiąc korzyści z osiągalnych w Internecie programów da się w prosty sposób wypełnić swoje zobowiązanie podatkowe. Poniższy artykuł zreferuje najważniejsze korzyści tego rodzaju programów.

podatek - tax

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Wpisując w przeglądarkę wyrażenie: PITY 2016 program, pokazane będą rozliczne sugestie, jakie w ogromnym stopniu upraszczają złożenie formularza.

Nie zwlekaj – czytaj (http://wrocbud.com/cnc/) na temat, który tu zaprezentowaliśmy. Dużo detali wyszukasz w tekście ukrytym pod poniższym linkiem.

Służą one do wypełnienia a także dostarczenia deklaracji za rok 2015.

Data dostarczenia tego rodzaju formularza upływa trzydziestego kwietnia (jednakże w sytuacji niektórych formularzy konieczne może być wcześniejsze dostarczenie deklaracji).

Powinno się korzystać z takiego typu programów, gdyż zezwalają na uniknięcie różnego typu pomyłek. Korzystając z kreatora jesteśmy etap po etapie przeprowadzani przez wypełnianie formularza. Początkowo powinniśmy wpisać informacje identyfikujące podatnika.

Program zablokuje wszelkiego typu pomyłki – np. w wypadku pominięcia jednej cyfry w numerze PESEL. Później upraszcza wskazanie właściwego organu skarbowego, do jakiego skierowana jest konkretna deklaracja.

Następny krok pozwala na wpisanie uzyskiwanych dochodów – na bazie wiadomości otrzymanych od naszego szefa. Program zezwoli na właściwe zakwalifikowane osiąganych przychodów i precyzyjne wyliczenie podatku. W aplikacji można również wytypować OPP, na której działanie możemy ofiarować jeden % należności podatkowej.

Co nadzwyczaj ważne wypełniający Pity 2016 program – pity 2016 / 2017 – pozwoli na dostarczenie deklaracji drogą internetową. By tego dokonać nie trzeba posiadać drogich podpisów elektronicznych. Wystarczy jedynie deklaracja złożona w ubiegłym roku. Deklaracja zostanie doręczona do właściwego urzędu w ciągu paru sekund.

Potem uzyskujemy Urzędowe Poświadczenie Odbioru, jakie będzie gwarantem, iż wszystko przebiegło w jak najlepszym porządku. Łatwo zauważyć więc, że można zdecydowanie ułatwić przebieg rozliczania formularza podatkowego. Wystarczy jedynie wyposażyć się w odpowiedni program.