Kariera informatyka

Informatyk to osoba, która na brak ofert pracy nie może narzekać. Jest to w Polsce obecnie najlepiej opłacalny zawód. A każda firma bez względu na jej branże ma swoich oddziałach, dział IT. Na rynku otwiera się także dużo agencji interaktywnych, reklamowych czy firm SEO, w których posadę znajdzie także programista.

Jakim sposobem poradzić sobie z ogromną liczbą danych?

Obecnie żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, w którym wiadomości oraz ich zgromadzanie, przesyłanie, analizowanie oraz przechowywanie jest kluczowe, a czasami okazuje się nawet bardziej istotne od dóbr materialnych. Posiadanie informacji często jest źródłem przewagi konkurencyjnej, a ta z kolei może powodować osiągnięcie sukcesu rynkowego oraz zagwarantować szybki rozwój biznesu. W zasadzie nie odnosi się to wyłącznie do firm, lecz również do każdej sfery życia. Jednak samo gromadzenie danych nie jest wystarczające. Potrzebna będzie odpowiednia integracja danych, jakie będą przechowywane w repozytorium danych.

Telewizja i Internet? Oczywiście!

Pamiętasz te czasy, gdy telewizor był czarno-biały, a Twój wybór oscylował wokół dwóch kanałów telewizyjnych? W zależności od tego, ile masz lat pamiętasz to troszkę, bardziej albo zupełnie wcale. Większość nie ma co wspominać, gdyż to naprawdę dawne dzieje. Jeszcze bardziej odległy był czas, gdy na wsi był jeden telewizor, a wszyscy mieszkańcy zbierali się przykładowo u Sołtysa, by coś pooglądać. W jakim okresie to było? Wydaje się, jak gdyby przed wiekami. Obecnie trudno to sobie wyobrazić, szczególnie, że wybór w zakresie ofert telewizji i internetu jest naprawdę pokaźny.