Czemu nauczyciel musi się uczyć przez całe życie

Prawie nikt nie wie, że tysiące pedagogów poza pracą w szkole decyduje się na szkolenia nauczycieli, by się dokształcać. Mnóstwo ludzi zazdrości pracy pedagogom. W końcu co w tym skomplikowanego… Trzeba jedynie przekazywać informacje o konkretnych częściach programu i wypisywać szkolne dzienniki i dokumenty. Czasem przygotować klasówkę. Nauczyciel pracuje przecież zaledwie kilkanaście godzin na tydzień, ponadto dostaje całe dwa miesiące wolnego – tylko zazdrościć. To bardzo mylne myślenie.

Szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania? Odpowiedź z całą pewnością odszukasz w internecie

Technologia co dzień się polepsza – budowane są ultranowoczesne urządzenia, które za kilkanaście lat bez problemu będą zdołały zastąpić człowieka. Nie zmienia to natomiast faktu, że pewnych rzeczy nie można ominąć i będziemy zmuszeni o nich pamiętać.

Jakim sposobem poradzić sobie z ogromną liczbą danych?

Obecnie żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, w jakim wiadomości oraz ich gromadzenie, przesyłanie, przetwarzanie i przechowywanie może być kluczowe, a czasem staje się nawet ważniejsze od dóbr materialnych. Posiadanie informacji często bywa źródłem przewagi konkurencyjnej, która z kolei może powodować osiągnięcie sukcesu rynkowego oraz pociągać za sobą dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa. Właściwie nie odnosi się to tylko do firm, ale również do każdej sfery życia. Jednakże samo gromadzenie danych nie wystarczy. Niezbędna jest właściwa integracja danych, jakie będą przechowywane w repozytorium danych.