W pierwszych chwilach pojawia się w głowie szybka myśl, która z czasem zamienia się w czyny. Zaczynamy poszukiwania, planujemy, a zdarza się nawet, że dostosowujemy dotychczasowe życie pod kątem nowego mieszkania. Kuszą nas zaprojektowane ogrody, monitorowane osiedla oraz innowacyjne rozwiązania.

kredyt

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Kupno mieszkania trzeba zacząć od zdecydowania w której dzielnicy chcemy zamieszkać. Wolimy zielone tereny za miastem, czy zdecydowanie strzeżone osiedle bliżej jego serca? Te kwestie zwykle są uzależnione od finansów, lub zdolności kredytowej.

W obecnych czasach jednym z najbardziej popularnych sposobów uzyskania funduszy na kupno własnego mieszkania stały się kredyty (zobacz pożyczka pod mieszkanie) mieszkaniowe – . Dziś przeciętnego Kowalskiego nie stać na tak poważne przedsięwzięcia. A jeżeli nawet istnieją osoby które mogą pozwolić sobie na tego typu zakup czy częściowe pokrycie jej kosztu – nadal decydują się na pożyczkę. Okazuje się to bardziej opłacalne niż wydawanie własnych oszczędności lub też zapożyczanie się u rodziny. Kredyt mieszkaniowy jest kredytem długoterminowym, co daje możliwość korzystnego rozłożenia spłaty naszego zobowiązania. Banki przygotują dla nas taki okres kredytowania, który da nam wysokość miesięcznej raty dopasowaną do naszych możliwości finansowych. kredyty (kredyty obrotowe dla firm)

kredyt

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Naszym obowiązkiem powinno być również poznanie wcześniejszych osiągnięć developera. Bezpieczniej będzie zobaczyć jego wcześniejsze projekty i sprawdzić czy wywiązuje się z terminów. Nierzadko tylko znana i stabilna firma będzie dla nas pewnym wyborem. Jeżeli zdecydowaliśmy się na mieszkanie, podpisujemy umowę deweloperską, która jest gwarancją, iż cena mieszkania nie ulegnie zmianie i zabezpiecza nas, w razie gdyby inwestor chciał się wycofać.

Wizja rychłego wprowadzenia się do wyczekanego domu jest niezwykle obiecująca, jednak nie możemy pozwolić, by radość, którą się upajamy była przeszkodą w obiektywnej ocenie lokalu, w którym mamy zamieszkać. Do odbioru mieszkania należy podejść wyjątkowo starannie. Jeżeli teraz dostrzeżemy i zgłosimy uwagi, unikniemy dalszych kosztów za naprawy. Sensowniej będzie przeznaczyć fundusze na wyposażenie naszego wymarzonego M.