Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe to proces, który przeprowadza się za pośrednictwem Internetu. Opiera się na dobrowolnym dofinansowywaniu różnorodnych przedsięwzięć. Jednym z głównych założeń takiego finansowania jest to, że nie występują żadne ograniczenia co do wpłacanych kwot, a więc każda, nawet najdrobniejsza wpłata ma znaczenie. Biorąc pod uwagę liczbę internautów jest spora możlisoć, że nawet przy drobnych sumach dotacji akcja zakończy się powodzeniem.

pomysł

Autor: Tsahi Levent-Levi
Źródło: http://www.flickr.com

Crowdfunding zazwyczaj przebiega na specjalnie do tego przeznaczonych portalach . Pierwszym z nich był anglojęzyczny portal Kickstarter, który również obecnie jest jednym z najpopularniejszych na świecie.

Zaciekawiły Cię nasze wątki? To świetnie. Przejdź na następną stronę i doczytaj tu (http://studioprinter.pl/jaki-material-wybrac-na-pylony-reklamowe.html) inne treści. Podziel się z nami swoimi ocenami.

Z biegiem czasu zaczęły powstawać inne tego rodzaju witryny, niektóre z nich wyspecjalizowane w konkretnych dziedzinach. Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę „finansowanie społecznościowe” można znaleźć najchętniej wykorzystywane serwisy internetowe, pozwalające na takie przedsięwzięcia.

Co można wspierać?Za pomocą finansowania społecznościowego można finansować rozmaite projekty. Najczęściej występujące to te, które dotyczą muzyki. Często spotyka się na przykład prośby o sfinansowanie wydania pierwszego lub kolejnego albumu danego zespołu. W przypadku kolejnego albumu zwykle jest łatwiej. Jeżeli wykonawca ma już grupę fanów, wspomogą oni proces finansowania wydawnictwa.

Nie czekaj! Jeśli zainteresował Cię nasz wpis, to czytaj również rozpoznanie faktur kolejne treści na wybrany temat. Stworzyliśmy je dla Ciebie z radością.

W sytuacji płyt debiutanckich dużo zależy od tego, czy muzyka przypadniedo gustu użytkownikom serwisu. Oprócz muzyki crowdfunding obejmuje również projekty wiążące się z podróżami, filmem i wieloma innymi dziedzinami.

Crowdfunding w Polsce
Serwisy do finansowania społecznościowego od pewnego czasu są popularne również w kraju. Polacy są obecni na platformach zagranicznych, a także zakładają własne portale. Tych rodzimych platform jest coraz więcej. Do najchętniej wybieranych z nich należy Wspieram.to, na którym rekordowa suma wpłat na jeden projekt wyniosła ponad sto tysięcy złotych. Tak samo jak na międzynarodowych platformach, również na polskich promuje się dużo zespołów muzycznych i artystów. Niektóre strony oferują różnorodne korzyści w zamian za dofinansowanie, przykładowo w przypadku zespołu będą to gadżety z podpisami członków czy bilety na występ po promocyjnych cenach.