Przede wszystkim opracuj konkretne przedsięwzięcia na każde 24 godziny, określając liczbę propozycji pracy, które sprawdzisz, liczbę rozmów telefonicznych a także ilość odwiedzin u ewentualnych chlebodawców. Pamiętaj, nawet najlepszy projekt dokonywania celu nie powiedzie się, o ile nie będziesz niezłomny! Określ jasno cele zawodowe, przemyśl jaki jesteś, na czym się znasz?

Ocena pracownika przez menedżera

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Określ zajęcia, jakich możesz się podjąć, wykonaj zestawienie swoich doświadczeń a także nabytych umiejętności, spisz swoje zainteresowania, zanotuj w czym jesteś doskonały, utwórz listę swych umiejętności, wypisz każde szkoły, kursy, otrzymane tytuły, nagrody, przemyśl, na jakiego rodzaju stanowiskach możesz spożytkować swoje możliwości. Zobacz też

Po drugie: gromadź wiadomości o miejscach zatrudnienia. Wypisz listę kontaktów. Powiadom rodzinę jak też wszystkich znajomych o tym że poszukujesz pracy i staraj się, co jakiś czas z nimi kontaktować. Pytaj o opcje pracy w fabrykach, w jakich pracują już twoi znajomi. Większość pracodawców woli zatrudniać osoby polecane. Pytaj przyjaciół o kontakt a także informację. Nie proś ich, ażeby załatwili ci pracę. Zostaw po sobie dobre wrażenie.

Rzeczywiście pasjonuje Cię rozpatrywana problematyka? Skoro tak, to poza tym zweryfikuj treść , którą odnajdziesz na podobnym portalu!

Kontaktuj się bezpośrednio z chlebodawcą. Wykorzystaj internet, wyszukaj adresy interesujących cię zakładów pracy. Wpisz w wyszukiwarkę na przykład wyrażenia: oferty pracy Pabianice lub praca Grodzisk Mazowiecki, względnie wyrażenie: oferty pracy Tarnowskie Góry o ile właśnie tam poszukujesz zatrudnienia. pracy (zobacz wyliczenie wynagrodzenia)

Menedżer w pracy

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Z ewentualnymi pracodawcami skontaktuj się osobiście, telefonicznie ewentualnie za pomocą poczty e-mail. Staraj się zidentyfikować stanowiska a także nazwiska osób odpowiedzialnych za rekrutację oraz samodzielnie składaj aplikacje do firm, nawet jeśli nie ogłaszały one naboru. Pomyśl o stażach, pracy na czas określony. Korzystaj z usług urzędów pracy. Uczestnicz w targach pracy oraz odwiedzaj targi branżowe. Bądź przygotowany do rozmowy, dbaj o prezencję, miej przy sobie swe Curriculum Vitae. Możesz skorzystać z następujących form wsparcia: pośrednictwo pracy, świadczenia aktywizacyjne, bony stażowe, środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej oraz z innych instrumentów rynku pracy, przykładowo zwrot kosztu egzaminów, udział w programie specjalnym, itd. Zobacz też