Właściwa higiena uzębienia jest konieczna. W ten sposób nie stracimy wspaniałego uśmiechu, a nasze zęby będą prezentować się idealnie. Aby właściwie zadbać o higienę zębów i dziąseł, musimy nauczyć się, jak poprawnie i bezboleśnie dla dziąseł myć nasze zęby, czyścić przestrzenie pomiędzy zębami i jak skutecznie je odżywiać, żeby nie mieć kłopotów. Aby nie uszkodzić dziąseł musimy sięgać po miękkie szczoteczki do zębów. Szczoteczka powinna być zmieniana przynajmniej raz na trzy miesiące, a co jakiś okres warto ją oczyścić płynem antybakteryjnym.

zęby

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Zakupując pastę do zębów, powinniśmy uwzględniać jedynie produkty z fluorem, który jest niezbędny dla pielęgnacji zdrowych zębów. Jeśli wybierasz pastę do wybielania powinieneś pamiętać o tym, iż może ona ścierać szkliwo. Znacznie bezpieczniejszym oraz skuteczniejszym sposobem jest wybielanie w specjalistycznym gabinecie. Bardzo dokładnie należy szczotkować zęby w okolicach siódemek i ósemek, bowiem to głównie w tej części naszego uzębienia zazwyczaj ukrywają się resztki jedzenia, które mogą powodować psucie się zębów. Szczotkowanie zębów (zerknij na wymiana plomb amalgamatowych kraków implantis.com.pl/leczenie-zachowawcze/wymiana-wypelnien-amalgamatowych/) musi obejmować również dziąsła, podniebienie i język.

Dzięki temu możemy raz na zawsze zlikwidować różne pozostałości pożywienia czy bakterie. Po umyciu zębów (zobacz ten adres:: higienizacja zębów kraków) należy stosować oprócz tego płukanki antybakteryjne, najlepiej posiadające fluor. Nie tylko efektywnie zabijają bakterie, ale dodatkowo skutecznie odświeżają oddech. Oprócz szczoteczki i płynu do płukania jamy ustnej należy używać dodatkowe przybory, które pozwolą nam perfekcyjnie pielęgnować jamę ustną. Wśród akcesoriów dentystycznych powinna znaleźć się m.in. nić dentystyczna, z której należy korzystać praktycznie codziennie.

zęby

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególnie ważne jest wykorzystywanie nici dentystycznych przed pójściem spać. Jeżeli wolimy nieco bardziej niezawodny sposób pielęgnacji, możemy sięgnąć po irygator dentystyczny, jaki niezawodnie wyczyści kłopotliwą przestrzeń pomiędzy zębami. Irygator Waterpik jest zdecydowanie skuteczniejszą alternatywą dla typowych nici dentystycznych. Oprócz zabiegów pielęgnacyjnych istotny jest także styl życia, który prowadzimy. Znaczący wpływ na nasze uzębienie może mieć m.in. nasza dieta, ilość wypijanej każdego dnia kawy lub herbaty, czy też palenie papierosów. Tu znajduje się ogromny wybór akcesoriów dentystycznych.