W ostatnich latach bardzo zwiększyła się emigracja zarobkowa w Europie, szacuje się że w poszukiwaniu lepszego zajęcia mogło wyjechać nawet kilka milionów osób. W zasadzie wszystkie kraje zachodniej Europy, ale także spoza Unii przyjmowały pracowników z Polski, z których duża część została tam na stałe.

przesyłka pocztowa

Autor: Jem Yoshioka
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak przeważnie w kraju zostały ich rodziny, czy to rodzice, rodzeństwo czy nawet małżonkowie i dzieci. A że regularne przyjazdy do rodziny niekiedy nie są możliwe, czy to z powodów finansowych czy organizacyjnych, to bardzo rozpowszechniło się przesyłanie przesyłek w obie strony. Ludzie przesyłają w nich w zasadzie wszystko, co tylko jest prawnie dozwolone, od odzieży przez sprzęt elektroniczny a kończąc na żywności.

Sprawdź, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta (http://pieczatki.pl/). Oferujemy produkty dobrane do indywidualnych oczekiwań. Nie czekaj i dowiedz się, w jaki sposób działamy.

W przypadku krajów nie należących do Unii dochodzi jeszcze konieczność zapłacenia cła, lecz w państwach członkowskich przesyłkę wysyła się normalnie tak jak w obrocie krajowym, co najwyżej trzeba będzie za nią więcej zapłacić. A że możliwości wysłania paczek w każdą ze stron będzie kilka, to jak się dobrze poszuka to na pewno się coś znajdzie w naprawdę atrakcyjnej cenie.

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wysłanie paczki do holandi są busy, które systematycznie jeżdżą pomiędzy tymi krajami i przewożą pasażerów. Z takich usług przede wszystkim korzystają ludzie chcący przesłać paczki mające większe gabaryty, bo w przeciwieństwie do firm spedycyjnych właściciele busów są bardziej elastyczni jeśli chodzi o wymiary i dużo bardziej atrakcyjni cenowo.

Minusem tego typu rozwiązania jest jednak to, że takie busy nie wszędzie docierają i nie za każdym razem da się w taki sposób przesłać paczkę. Jeśli sposób ten nie będzie wykonalny, to trzeba będzie skorzystać z typowej formy, to znaczy poczty albo kuriera. Tu jednak trzeba się liczyć ze sporo wyższymi cenami, które będą przede wszystkim zależeć od tego, na jaką odległość przesyłka będzie wysyłana. W przypadku niedużych koszty na terenie Europy nie powinny przekroczyć stu złotych, ale jeżeli paczka będzie miała nieco większe rozmiary lub miejsce docelowe będzie w odległym kraju, to mogą być kilka razy wyższe.