Wiele osób skarży się dziś na niezwykle trudną sytuację na rynku pracy oraz tym samym na niedostateczną ilość miejsc zatrudnienia. Rzeczywiście kryzys finansowy, który ogarnął prawie wszystkie kraje sprawił, iż trochę ciężej jest aktualnie dostać wolne stanowisko, które jest zgodne z naszymi kwalifikacjami i nade wszystko oczekiwaniami.

O wiele większa grupa osób zmuszona jest pracować w zupełnie nieznanych im obszarach gospodarki oraz często poniżej swych zdolności właśnie. Istnieje jednakże sposób na to by zająć się tym co kochamy na własny rachunek. Wystarczy ciekawy pomysł na interes czy jakiś projekt i plan jego realizacji, a możemy zacząć pracę na własną rękę. Dodatkowo można znaleźć pomoc finansową i nie tylko, pośród zupełnie nieznanych nam ludzi.

miejsce z pomysłami

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Takie wspieranie kreatywności jest niezwykle modnym sposobem na inwestycje oraz pomoc nade wszystko młodym ludziom w zrealizowaniu ciekawych pomysłów. Teraz mamy specjalne strony, gdzie każdy ma możliwość by zaprezentować swój projekt oraz poprosić wszystkich chętnych o wpłaty jakichkolwiek sum pieniędzy na ten cel – . W ten sposób zrealizowano już sporo projektów, szczególnie artystycznych, jak wydanie płyty albo wyprodukowanie filmu. Osoba które starają się o wpłaty, wszystkim którzy ich dokonają może zaproponować udział w powstałych profitach z projektu, bilet na koncert lub nawet płytę. Z pomocą takich portali crowdfundingowych wspieranie kreatywności stało się dla wielu osób drzwiami do realizacji marzeń .

Rzecz jasna zainteresowaniem osób inwestujących cieszą się nie jedynie pomysły artystyczne ale również pomysły na przeróżnego rodzaju biznesy. Z tego powodu, niezmiernie dużo osób próbuje swoich sił i zamieszcza swoje ogłoszenia na takiego rodzaju portalach. Ważne jest to, iż w rzeczywistości nie ponosimy żadnych strat starając się. Trzeba jednak mieć na uwadze to, iż nasz pomysł powinien być naprawdę dobrze przedstawiony. Należy dokładnie zastanowić się jakie są jego wady i zalety oraz w jaki sposób możemy zaciekawić nim jak najwięcej inwestorów. Coraz więcej ludzi chciałoby się zaangażować w ten rodzaj wspierania nie jedynie młodych lecz nade wszystko pomysłowych osób, które chcą spełnić swe marzenia i zajmować się w życiu czymś co naprawdę kochają.