Kupując nowy samochód mało kto myśli, jak będzie on jeździł za kilkanaście lat. Właściciele aut jeżdżą nimi, mniej lub bardziej o nie dbają, lecz czasu nie da się zatrzymać. Przeważnie jeśli pojazd będzie miał więcej niż kilkanaście lat, to wartość jego nie będzie wysoka i w pewnej chwili zaczyna się pojawiać problem czy dalsze naprawy będą opłacalne. Jeśli przydarzy się jakaś poważna awaria, to rzeczywiście należy przemyśleć, czy dalsze dokładanie do pojazdu jest sensowne.

stare auta

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Podobnie jest z jakimiś wypadkami i stłuczkami, nawet nieduże uszkodzenia mogą kosztować więcej, niż wynosi wartość samochodu.

Zaabsorbował Cię omawiany tekst? Jeżeli tak, to wejdź na ten odnośnik – to bardzo ważna strona (www.restauracja-laura.pl/), która też okaże się warta Twojego zainteresowania!

W takiej sytuacji są trzy możliwości, można dalej inwestować w pojazd, spróbować go sprzedać lub skończyć jego żywot przekazując go na złom. Rozwiązanie czwarte, wybierane przez niektórych kierowców, czyli pozostawienie samochodu w odludnym miejscu albo utopienie w stawie nie jest legalne i może bardzo zaszkodzić środowisku naturalnemu, oprócz tego legalna kasacja pojazdów w Gdańsku powinna dać właścicielowi nieco gotówki.

Niektórzy z kierowców mają trochę obaw przed takim rozwiązaniem, uważając że złomowanie samochodów w Poznaniu to jakaś bardzo trudna i wymagająca mnóstwa formalności procedura. Tymczasem w praktyce zupełnie inaczej to wygląda, wszystko będzie przebiegać bardzo szybko i sprawnie, rzecz jasna jeśli spełni się parę warunków. Firmy zajmujące się tego typu usługami mają w ofercie kompleksowe usługi, głównie zajmują się odbiorem złomowanego pojazdu, więc nie trzeba się martwić, jeżeli pojazd już nie jeździ.

Zwyczajnie do właściciela przyjeżdża laweta i samochód zabiera. Z formalnych spraw z pewnością będą potrzebne wszystkie dokumenty (niszczenie przez firmę Destroy – niszczenie dokumentacji) samochodu, to znaczy karta pojazdu i dowód rejestracyjny. Właściciel samochodu dostaje zaświadczenie, w oparciu o które będzie mógł wyrejestrować samochód w urzędzie miasta i na tym kasacja pojazdów w Nowym Sączu się kończy. Z reguły całość będzie trwała parę godzin, a wszystko będzie się odbywać całkowicie legalnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami.