Żyjemy w świecie, w którym komunikacja na dystans to już nawet nie potrzeba, ale konieczność. Od 1876 roku, kiedy to Aleksander Bell wymyślił pierwszy aparat telefoniczny, upłynęło wiele czasu, a my – ludzie, znacznie rozwinęliśmy pierwotną technologię „dzwonienia”. Jedną z najnowszych (i najtańszych) sposobów jest telefonia IP jednakże mało jeszcze z niej korzysta, a większość z nas nie wie o takiej możliwości.

telefon

Źródło: www.morguefile.com
Czym jest telefon VoIP?Telefony IP (zwane też telefonami VoIP), to aparaty, które w przeciwieństwie do zwykłych telefonów PSTN i ISDN nie są podłączone do linii telefonicznej, ale do sieci internetowej, a rozmowy są realizowane za pomocą VoIP (ang. Voice over Internet Protocol, potocznie „telefonia internetowa”).

Aktualnie niełatwo jest wyszukać rzeczywiście nietuzinkowy materiał. Jeżeli masz analogiczny dylemat, to zalecam ten portal (http://bsinspekcja.pl/). Są w nim opublikowane ekscytujące informacje.

Takie aparaty fotograficznem umożliwiają prowadzenie istotnie tańszych połączeń, czasem nawet bezpłatnych, w zakresie jednego dostawcy. Przypominają one zwykły telefon wyposażony w słuchawkę, klawiaturę a czasami również wyświetlacz, jednak nie są wyposażone w zwykłe wyjście do analogowej linii telefonicznej lub ISDN, lecz w wyjście do Internetu, zwykle standardowe, takie jak przy komputerze. Co interesujące, aby używać tej technologii nie potrzebujemy komputera. Potrzebować go będziemy tylko do skonfigurowania telefonu.

Przekonaj się, że nasze linki (http://www.foliograf.pl/) mogą prowadzić jedynie do najciekawszych stron. Jeżeli interesują Cię jakieś wiadomości, to te odnośniki przeniosą Cię do wartościowych portali.

Czasem zdarza się, że aparaty VoIP mylone są z telefonami USB, które w rzeczywistości są jedynie odpowiednikiem karty dźwiękowej ze słuchawką, mikrofonem i kilkunastoma przyciskami klawiatury. Telefony tego rodzaju nie potrafią przekazać rozmowy bez pomocy komputera i łączone są z komputerem za pomocą złącza USB- (link do artykułu).

Jak zacząć korzystać?W tej chwili na rynku dostępnych jest kilku operatorów, którzy obsługują nie tylko klienta biznesowego, lecz i indywidualnego. Aby ich odnaleźć najlepszym rozwiązaniem jest skorzystać z Internetu. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: telefon VoIP, telefonia VoIP bądź operatorzy VoIP i już po chwili pokażą nam się linki do stron internetowych różnych operatorów.