W tym artykule zajmiemy się trzema ciekawymi, na pozór trochę skomplikowanymi, ale także niezmiernie znaczącymi sprawami. Powiemy sobie o tym co oznacza pojęcie certyfikat ISO 9001, czym jest certyfikat ohsas 18001 a także omówimy sobie kwestię deklaracji zgodności CE.
Z początku wyjaśnijmy sobie pierwszą kwestię. Certyfikat ISO 9001 to jeden z systemów zarządzania jakością, a konkretniej mówiąc jest to norma międzynarodowa, jaka określa wymagania jakie koniecznie powinien realizować system zarządzania jakością.

szkolenie do certyfikacji

Autor: The Forests Dialogue
Źródło: http://www.flickr.com
Norma ta może być w rzeczy samej używana przez wszystkie organizacje, instytucje i tak dalej, bez względu na ich model, obszar działania czy także wielkość.

Jeżeli problematyka, która została zaprezentowana w niniejszym artykule jest warta Twojej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie (https://www.foliograf.pl/o-nas/).

Nade wszystko norma ta zawiera spełnianie oraz poznanie potrzeb i wymagań Klientów. Norma ta jest oczywiście dogłębnie zaprezentowana i objaśniona, teraz zdołamy w niej wyróżnić osiem zasad, które są ukierunkowane na Użytkownika. Ciekawie na temat na stronie .

deklaracja zgodności ce:

CertyfikatCertyfikat (odkryj więcej tu) ohsas 18001 (czytaj dalej) to także norma dotycząca kierowania jakością, a dokładniej jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Zawiera ona zespół niezwykle ważkich wymagań, jakie musi spełniać dana jednostka w celu zdobycia certyfikatu zgodności. Norma ta została niesłychanie szeroko opisana, naturalnie jednak zawiera niesłychanie ważkie i istotne kwestie, takie jak na przykład polityka bezpieczeństwa oraz higieny pracy, rozporządzania ryzykiem zawodowym, wymagania prawne czy też zbadanie wypadków przy pracy.

Deklaracja zgodności CE to pewien dokument wystawiany przez fabrykanta danego towaru lub wyrobu, jaki jest zapewnieniem, że owy produkt jest słuszny z wymaganiami dyrektyw Unii Europejskiej. Bez wątpliwości nie raz spotkałeś się z tym oznaczeniem na wielu rozlicznych towarach – tak właściwie znaczek ten musi być obecny na każdej rzeczy, jaka jest wytwarzana i rozpowszechniana w Europie. Jeżeli jakiś artykuł nie posiada deklaracji zgodności CE to znaczy, że nie został dopuszczony do obrotu na terenie Unii Europejskiej.