Zakładamy swoją firmę

Prawda jest tak, że obecnie każdy może założyć przedsiębiorstwo. Nie jest to bardzo skomplikowane zadanie, ale sporo osób nadal ma sporo obaw. Dlaczego? Bo często brak im kogoś, kto po kolei poprowadziłby ich przez wszelkie meandry związaną z zakładaniem własnej działalności. Ale to jedynie nasze obawy, bo istnieje wiele instrukcji typu jak założyć firmę krok po kroku. Najważniejsze to chcieć i zacząć, reszta jakoś się potoczy.

Continue reading “Zakładamy swoją firmę” »

Przez załamania gospodarczego duża liczba Polaków wyruszyła na emigrację

Mawia się, że Polacy są w każdym zakątku świata, to znaczy, gdzie nie pojedziemy tam słychać nasz język. Czy to przebywamy na wakacjach w Chorwacji, Bułgarii i Włoszech, albo nawet gdzieś dalej, bez problemu jesteśmy w stanie spotkać naszego rodaka.

Continue reading “Przez załamania gospodarczego duża liczba Polaków wyruszyła na emigrację” »

W jaki sposób współczesne technologie informatyczne poróżniły nieco twórców niematerialnej rzeczywistości

Rozwój informatyki całkowicie odmienił współczesną rzeczywistość w biurach firm na całym globie. To znacznie ułatwiło pracę tak sekretarkom, jak i biznesmenom. Chociaż przyniosło tak dużo dobrego, to z innej strony podzieliło samych teleinformatyków, których zdania w tych samych zagadnieniach pozostają całkiem odmienne.

Continue reading “W jaki sposób współczesne technologie informatyczne poróżniły nieco twórców niematerialnej rzeczywistości” »

Nabyta wiedza i umiejętności przydatne w pracy księgowego

Praca księgowego od dłuższego czasu zmienia swój charakter. W wielu kręgach wciąż panuje przeświadczenie, że jest to “szeregowy” pracownik biurowy, a jego praca jest monotonna i nie wymagająca zbyt szerokiej wiedzy. A jednak na dzień dzisiejszy praca na stanowisku księgowego wymaga posiadania wielu różnorodnych zdolności, a co najważniejsze – wysokiego i wciąż uzupełnianego poziomu wiedzy.

Continue reading “Nabyta wiedza i umiejętności przydatne w pracy księgowego” »