Księgi rachunkowe muszą się zgadzać Sprawdź najnowsze aktualizacje w prawie oraz podatkach

W przedsiębiorstwie trzeba zwracać uwagę na sporo spraw

Kiedy posiadamy firmę, to musimy poświęcać uwagę na sporo rzeczy, które powiązane są z opłatami na rzecz podwładnych i urzędów państwowych. Z tego powodu tak istotne jest to, by być na bieżąco z przeróżnymi zmianami oraz dobrze je wcielać w życie, gdyż tylko wówczas mamy szansę posiadać gwarancję, że wszystko się będzie zgadzać.

Jak leasing samochodu wpłynie na finanse w firmie? Kiedy można pozwolić sobie na zwolnienie z kasy fiskalnej? – czyli po co jest nam potrzebny księgowy

Aktualnie coraz częściej wykorzystywaną usługą staje się księgowość online, dzięki której przedsiębiorstwo może załatwić wszystkie niezbędne formalności dotyczące finansów. Skupienie się na tego rodzaju usłudze gwarantuje wiele korzyści w tym również tych natury finansowej. Co załatwimy przez internet?
Po pierwsze warto zaznaczyć, że przez internet można załatwić większość finansowych rozliczeń i operacji, z którymi mamy na bieżąco w firmie do czynienia.

Posiadanie swojego samochodu to bez wątpienia bardzo duża wygoda w codziennym życiu

Jazda swoim samochodem to niewątpliwie ogromna wygoda w życiu codziennym. Jednak będzie się to wiązać także z pewnymi obowiązkami, jakich nie należy zaniedbywać ponieważ konsekwencje zaniedbania mogą być niekiedy dotkliwe. Pierwszym z tego typu obowiązków jest przypilnowanie należytego technicznego stanu pojazdu. Każdy bez wyjątku samochód aby móc poruszać się po ulicach musi mieć dobry stan techniczny, a jedynym potwierdzeniem tego jest wykonywane regularnie badanie techniczne.

Czy opłaca się przejść na kwartalny podatek dochodowy? Co można uzyskać?

Przedsiębiorstwa mogą zadecydować, jak rozliczać się z podatku dochodowego i VAT-u. Regulowanie może odbywać się co miesiąc lub przebiegać kwartalnie. Chodzi tu o częstotliwości przelewów dla skarbówki. Podatek dochodowy kwartalnie rozliczany to duży plus – przedsiębiorstwo ma do dyspozycji daną gotówkę, którą może przekazać nie na urząd skarbowy, a na pozostałe cele.