W obecnych czasach rynek zalany jest ogromną ilością każdego typu, wielokolorowych opakowań z tworzyw sztucznych. Jest tak ponieważ plastik to niedrogi i podatny na przetwarzanie materiał, dzięki któremu można wyprodukować niemal wszystko.Tajemnicę jego przerobu posiada i rozwija bardzo dużo firm na całym globie.

kawa w solidnym opakowaniu

Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com

Kompania Roboplast pochodzi z Italii, a jej podstawowe zajęcie od samego początku to produkcja opakowań z plastiku. Obejmuje to tak produkty dedykowane do zabezpieczania wytworów przemysłowych, jak również do produktów branży spożywczej np. wędliny, ciasta. Wszystkie oferowane opakowania: projektant opakowań z tworzyw sztucznych powstają pod wpływem działania na półprodukt ciepła. Łączenie obróbki cieplnej i mechanicznej sprawia,że w efekcie finalnym wytwarzane są m.in.: opakowania plastikowe, foliowe, tacki, zabezpieczenia transportowe.

Wyroby te charakteryzują się nie tylko doskonałą odpornością i funkcjonalnością ale także są ładne. Od roku 2013 przedsiębiorstwo działa także na terenie naszego kraju. Firma uruchomiła swoja fabrykę na terenie strefy ekonomicznej Euro-Park Wisłosan w Radomiu. W ciągu 12 miesięcy na opakowania – zobacz jak graficy projektują opakowania – przetwarzanych jest w nim ponad 1500 ton plastiku. Produkty skierowane są na razie całkowicie na wykazujący spore zapotrzebowanie rynek polski