Mocne wejście Twojej firmy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Zakładanie firmy, na przekór potocznego myślenia, wcale nie okazuje się takie trudne. Należy pamiętać o niezbędnych i prostych krokach. Poniżej przydatny tekst, w którym nakreślone jest przystępnie, jak to zrobić.

Duża część dokumentacji jest możliwa do wykonania przez WWW. Należy wejść na portal gdzie znajduje się formularz CEIDG.

Wszelkie najważniejsze informacje posiada nasza strona internetowa. Sprawdź, czy byłaby dla Ciebie użyteczna, a szukając różnych faktów z pewnością trafisz jeszcze na coś ciekawego.

Wykonanie dostępnej tam dokumentacji to rejestracja firmy w systemie REGON, wybranie formy podatkowej oraz wstawienie do rejestru Urzędu Skarbowego. Jeśli posiadasz już numer NIP, będzie on automatycznie nadany twojej firmie. W formalnościach internetowych musisz także zadeklarować rodzaj działalności – umieszcza się numer PKD, który trzeba odszukać na stronie z wykazem.

Istotnym miejscem, gdzie trzeba potem uzupełnić formalności, jest ZUS. Na portalu Zakładu są przydatne instrukcje oraz wzory formularzy do uzupełnienia. Krótko mówiąc – należy napisać za kogo planujesz odprowadzać składki ZUS – czy tylko za siebie (w przypadku indywidualnej działalności), czy również za zatrudnionych ludzi.

O ile chcesz zatrudniać ludzi, niezbędnymi miejscami do zaliczenia stają się PIP oraz SANEPID. Obie instytucje należy poinformować, że właśnie rozpoczyna się nasza działalność gospodarcza. W przypadku firm gastronomicznych konieczne będzie załatwienie dodatkowych formalności, bo są one szczególnie badane przez władze.

Dotacje unijne to ogromna szansa dla firmy, której nie należy odpuszczać. Przepisy UE to twardy orzech do zgryzienia, więc warto poszukać profesjonalnych agencji doradczych, które asystują w wypełnianiu formalności koniecznych do otrzymywania wsparcia z Unii Europejskiej. Jeśli planujesz zrobić to bez pomocy, bezzwłocznie zaglądnij na witrynę , na której są dokładnie instrukcje oraz nowe informacje dotyczące unijnych dopłat. Zakładanie firmy – sprawdź więcej