Upewnij się kiedy jest czas na kasację auta.

Obecnie na polskim rynku jest dużo firm, które zajmują się kasacją i złomowaniem pojazdów, jakie nie nadają się już do użytku w ruchu drogowym lub z powodu swojego ”stażu” nie powinny już dłużej jeździć po ulicach. Bez kłopotu możemy je wyszukać w internecie, ponieważ tworzą nie tyko swoje strony-wizytówki, ale również dają mnóstwo ogłoszeń i propozycji skupu części, złomowania, i natychmiastowej płatności gotówką.

Autem, autobusem, “na widelca”? Jakim środkiem jeździć po Polsce?

Jak się po Polsce jeździ? Wydaje się, że tak sobie, wszak każdy, kto chociaż raz czekał na opóźniony pociąg czy podróżował starym autobusem, doceni swój własny samochód. Jednak taki stan się powoli zmienia, może nie w każdej sferze, gdyż na przykład Polskie Koleje Państwowe mają jeszcze wiele do poprawienia. Jak jednak prezentuje się to w innych sferach?

Z Niemcami w handlu koncertowo się rozumiemy

Mamy bardzo zawiła historię, Inaczej myślimy w wielu sprawach, nasz związek nie był łatwy teraz jest lepiej, ale nie idealnie – mówi Polak do Niemca, na to ten drugi odpowiada: ale jest przecież jedna dziedzina, w której rozumiemy się bez słów? Polak aż się zakrztusił, bo do głowy przyszły mu bardzo dwuznaczne myśli. Niemiec też się roześmiał, bo wie, że śmiesznie to zabrzmiało. Po chwili już jednak poważni potwierdzili, że w interesach rozumiemy się bez słów, w handlu między naszymi krajami.

Giełda transportowa i giełda ładunków pozwala oszczędzać pieniądze – informacja to władza

Jeszcze niedawno, bo ok 20 lat , w naszym kraju zdecydowana większość transakcji i umów była zawierana ustnie lub na papierze, a aby coś załatwić, kupić albo negocjować warunki, trzeba było wyjść z mieszkania i zobaczyć się z innym człowiekiem. Dziś, interakcja tego typu jest znacznie ograniczona, a życie stało się dużo łatwiejsze – do sporej większości wyżej wymienionych czynności dzisiaj wystarczy mieć stałe łącze z internetem.