Na pewno nie raz przechodziliśmy obok niego w przejściu, stał przed nami, w kolejce w banku, wkładał ubranie lub też może nie raz dzwonił do nas z problemem, który tylko my – jako specjaliści w danym zakresie, możemy pomóc mu rozwiązać. I nie jednokrotnie albo chcieliśmy z całych sił, mu pomóc, albo też zmęczeni pogodą pragnęliśmy, aby tylko się rozłączył. I jeśli ten drugi opis, dotyczy właśnie nas uwaga! Mogliśmy mieć styczność z mystery shopping.

Przekładając na polski to tajemniczy klient.

Zazwyczaj o rzeczach, które nam się podobają dowiadujemy się na bazie opinii. Może w taki sposób będzie w tym przypadku, ponieważ zapraszam do lektury (https://www.workservice.pl/szukaj-ofert/?query=&location=Bielsko-Bia%C5%82a&district=&country=&published=&sort=published_atr) podobnego tekstu.

Osoba, która ma ocenić sposób wypełniania przez nas naszych zadań, czyli poziomu usług proponowanych klientowi wskazanej firmy. Często takie zestawienie faktycznego stanu rzeczy z wymaganymi procedurami w przedsiębiorstwie, musi mieć parę przyczyn. Obecnie na rynku usług ma miejsc znacząca konkurencja, w szczególności w sektorze usług bankowych.

zakupy

Autor: Z.M.Pekpol Ostrołęka
Źródło: Z.M.Pekpol Ostrołęka

Firmy, chcąc przyciągać wciąż nowych klientów, nie mogą pozwolić sobie na choćby nieznaczne niedociągnięcia, w jakości ich zespołu. I tu znajduje się pole do popisu dla tajemniczego klienta: osobę, która dokona transakcji, a następnie oceni nas pod kątem np.: fachowej wiedzy, jakości obsługi, długości obsługi, zdolności komunikacyjnych.

Konkluzje z takich spotkań mogą przyczynić się do badania satysfakcji klientów. Klient usatysfakcjonowany to klient, który z pewnością do nas wróci. W marketingu nie jest sztuką zwabić klienta, ale sprawić, żeby został.

Kolejną przyczyną takiego działania jest konieczność monitorowania zatrudnianych osób. Powszechnie wiadomo, że jednym z fundamentalnych warunków istnienia firmy jest jej zysk. A bez umiejętnej sprzedaży, trudno tego oczekiwać. Pracownicy firm, zatrudniających mystery shopping, muszą praktycznie zawsze pilnować się i każdego klienta traktować w taki sposób, jakby był tym wybranym spośród reszty. Nie jest to zadanie bezproblemowe, lecz taka jest właśnie branża obsługi klienta, dlatego też nie jest to miejsce dla każdego w takiej roli.Tajemniczy klient (więcej) pomaga udoskonalać procedury, utrzymywać swoją wartość, a co za tym idzie świadczyć usługi na światowym poziomie. Nie trzeba się go obawiać.