Nagle zostałeś bez zajęcia i nie masz pojęcia, jak wziąć się za szukanie nowego, bo nie robiłeś tego od lat? Bez nerwów, mamy dla ciebie krótki przewodnik dla niezorientowanych. Sama mam w pamięci czasy, jak poszukiwało się anonsów o w gazetach. I choć ciągle one tam się pojawiają, opłaca się sięgnąć po zasoby zamieszczone w Internecie.

praca

Autor: Steven Lilley
Źródło: http://www.flickr.com

Jak rozpocząć? W wyszukiwarkę internetową wstukujemy frazę mieszczącą w sobie nazwę miasta, gdzie szukamy na przykład: oferty pracy gorzów wielkopolski (zobacz: czytaj na czy oferty pracy zawiercie. Można oczekiwać wielkiej liczby rezultatów: będą to portale z anonsami. Wchodząc na poszczególne możesz te ogłoszenia natychmiast przeglądać. Oczywiście należy brać pod uwagę to, że będą się one dublować na poszczególnych stronach. Zazwyczaj można od razu założyć konto użytkownika i podać wszystkie niezbędne dane, a także stworzyć CV. Z gotowym wzorcem będzie to dużo prostsze, zwłaszcza jeżeli nigdy tego nie wykonywałeś. System przypomina także, które swoje umiejętności i predyspozycje możesz zamieścić – chociaż wydaje się to niby oczywiste, czasem zapominamy o czymś, co dla ewentualnego zatrudniającego może być istotne. Potem łatwiej i szybciej odpowiesz na odpowiadające ogłoszenie – bardzo często wystarczy jeden klik. Uwaga! Nie zapomnij, że informacje trzeba uaktualniać. Jeśli zmieniłeś numer telefonu – nie chcesz chyba żeby zatrudniający zraził się przez niemożliwy kontakt z tobą? A jeżeli nabyłeś nowe umiejętności może to być istotnym atutem.To wydaje się być bezsprzeczne – ale uwierz mi – takie uchybienia zdarza nam się robić.

Jeżeli przeraża cię liczba wyników warto spróbować zawęzić obszar wyszukiwania i wpisać następującą frazę: szwaczka oferty pracy gorzów wielkopolski czy mechanik samochodowy oferty pracy zawiercie – propozycje pracy zawiercie. W ten sposób otrzymamy bardziej precyzyjne wyniki, jednak jest on bardziej optymalny dla osób, które szukają zajęcia tylko w konkretnym fachu. A tak przy okazji – czy wziąłeś pod uwagę zagadnienie zmiany specjalności? A jeśli jest to właściwy czas na dokonanie zmian w karierze? Czasem korzystniej jest zrobić to, kiedy znajdziemy się w warunkach na pozór dla nas niekorzystnych.