Prowadzenie wielobranżowego sklepu staje się aktualnie prawdziwym wyzwaniem. Przyjęcie do pracy kompetentnej i miłej pracowniczej brygady, odszukanie, a potem oferowanie chodliwego asortymentu czy pozostawanie konkurencyjnym na rynku, to tylko niektóre z nich. Mając świadomość, że nie wyczerpiemy zagadnienia w całości, przyjrzyjmy się z bliska takim dwóm wyselekcjonowanym zagwozdkom, jak ocena dostawców i testy konsumenckie. Z jednej strony popracujemy nad kontrolą poziomu jakości towaru, a z drugiej zbadamy poziom zadowolenia naszych klientów.

Dostawca

Autor: Raphael Desrosiers
Źródło: http://www.flickr.com
Selekcja dostawców bywa kluczowy, zwłaszcza wtedy, gdy nasz butik jest duży i z założenia ma za zadanie oferować towary wielu wytwórców. Postawienie na markę i punktualność dostaw zdaje się być tak niezaprzeczalne, jak prawa fizyki obowiązujące we wszechświecie. Ocena dostawców (polecana strona) możne stać się częścią albo całością obowiązków jednego z naszych podwładnych. Od takiej osoby będzie oczekiwać się współodpowiedzialności i perfekcyjnie opanowanych umiejętności interpersonalnych. Niezbędna jest także precyzyjność, sprawność w obsłudze komputera i oprogramowania biurowego, a także umiejętność pisania.

Zaprezentowane przez nas wątki zainteresowały Cię tak mocno, że czujesz chęć na następne. Zapraszamy więc do nowej witryny – po prostu kliknij hiperłącze.

Wyniki przeprowadzonej kontroli będą niezwykle cenne dla prezesów i być może staną się bodźcem do zmiany dostawców.

Testy konsumenckie nie bywają zarezerwowane tylko dla wytwórców, którzy mogą w ten sposób poznać opinię o produktach wprowadzanych na rynek. W naszym przypadku możemy na przykład ocenić skuteczność przeprowadzonej kampanii reklamowej lub skontrolować, jak konsumenci reagują na nowy znak firmowy. Bez reklamy naprawdę trudno pokonać konkurencję. Wykonanie takiego bojowego zadania warto powierzyć fachowej agencji reklamowej, która także może wykonać dla nas testy (zobacz również testy na prawo jazdy) konsumenckie . W przypadku rzeczonych testów do wyboru będzie wersja wirtualna bądź wykwalifikowany pracownik agencji przeprowadzi osobiście lub telefonicznie ankiety wśród naszych klientów. Oczywiście ta druga opcja wymaga większych nakładów finansowych.

W obydwu opracowanych zagadnieniach niezwykle istotna jest wytrwałość w działaniu. Tylko w takim wypadku supermarket na szansę odnieść zwycięstwo i w ten sposób wyprzedzić konkurencję.