Zdobycie i utrzymanie klienta jest o wiele prostszym zadaniem, jeśli tylko posiadacz sklepu zdecyduje się na wykonanie badań marketingowych

Pozyskanie klienta łatwe nie jest, ale o wiele bardziej wymagającym zadaniem staje się przekonanie go o tym, aby nie rezygnował z oferowanych usług lub sprzedawanego produktu. Najgorszą sytuacją bywa zrażenie do siebie kupujących, co zresztą wbrew pozorom nie jest rzeczą zbyt trudną. Wystarczy, że pracownik działu sprzedaży ma gorszy dzień i zwróci się do klientki w mało układny sposób i nieszczęście gotowe.

E-procurement

W Internecie możemy odszukać bardzo dużo platform zakupowych dla przedsiębiorstw. Takie aukcje elektroniczne oferuje artykuły w niskich cenach prosto od wytwórców. Odbywające się tu transakcje są zrozumiałe i bezpieczne. Kupić tu można między innymi w artykuły do biura, spożywcze, piśmiennicze, szkolne, spożywcze oraz mnóstwo innych. Takie usługi e-procurement w najbliższym czasie liczą na dynamiczny wzrost na rynku, albowiem korzystanie z nich istotnie obniża wydatki postępowania zakupowego.

Szkolenia coachingowe – bardzo dobry sposób na poprawienie efektywności pracowników i osiągniecie zadowalającej sprzedaży

Realizacja wcześniej wyznaczonego celu wymaga zaangażowania oraz stosownych umiejętności. Aby zwiększyć produktywność sprzedawców zdecydowanie należy zagwarantować im odpowiedni coaching, w czasie którego pracownicy są w stanie nie tylko poznać niezbędne techniki sprzedaży, ale też poprawić swoją pewność siebie. Szkolenia sprzedażowe są inwestycją, dzięki której możemy realizować zamierzone wyniki jak również skutecznie wpłynąć na rozwój firmy.