Jaka jest struktura organizacyjna działalności gospodarczej?

Jaki podatek powinniśmy zapłacić?
Jeżeli pragniemy otworzyć swoją firmę, to powinniśmy się namyślić na jakich zasadach ma ona działać, czy chcemy mieć podwładnych, czy chcemy jej współrządzenie przekazać inny, czy samodzielnie obmyślamy decydować o tym co jej dotyczy. Powinniśmy powiedzieć jak zapłacić składki zus, jaki podatek musimy zapłacić, a też jak rozliczać się z odmiennymi urzędami, bo jedynie wtenczas będziemy mieli świadomość, że wszystko będzie w porządku.

Czy jest możliwe, by wymienić firmę, jaka dostarcza gaz? Jak się okazuje możemy tak postąpić, lecz co możemy wybrać?

Czy wiesz, że jesteś w stanie zmienić dostawcę gazu? Możesz to zrobić nieważne, czy jesteś klientem indywidualnym czy biznesowym. Jednakowoż taka zmiana dzisiaj nie wpływa jakoś znacząco na nasze oszczędności, a to dlatego, że dominuje PGNiG, który dyktuje swoje stawki. Miejmy jednakowoż na uwadze, że nasz rynek jest jeszcze młody i w trakcie transformacji, tak więc w ciągu najbliższych lat to się może odmienić. Z tego względu warto o tym pamiętać i dołączyć do grupy świadomych odbiorców gazu. Jaki w ogóle mamy wybór?

Czym jest KRS i co pożądane byłoby dowiedzieć się o VAT-5 i PIT-2?

KRS to skrót, jaki znaczy Krajowy Rejestr Sądowy. Postaci, jakie decydują się na założenie własnej aktywności gospodarczej powinny dowiedzieć się, jakie wymagania rejestracyjne powinny spełnić i czy muszą oni uczynić wpis do krs. Naturalnie nie wszyscy przedsiębiorcy muszą dokonać wpisu do KRS, niemniej jednak bezsprzecznie muszą to zrobić spółki jawne, spółki partnerskie i akcyjne, a także spółdzielnie albo spółki europejskie. .