Szeroki zakres psychologicznej terapii, czyli do kogo zwrócić się ze swoim problemem?

Psycholog jest zawodem działającym na pograniczu innych zawodów: psychoterapeuty, psychiatry czy mentora. Od zajęć (nauczyciel w szkole) przez mentoring po uprawnienia psychiatry – na każdej tej płaszczyźnie przedmiotem oddziaływania i „naprawy” jest nasza psychika. Mając problemy w jednej z przestrzeni życiowych wybierzemy psychologa specjalizującego się w wybranej „działce”.

Continue reading “Szeroki zakres psychologicznej terapii, czyli do kogo zwrócić się ze swoim problemem?” »

W jaki sposób skutecznie wybrać właściwego adwokata?

Sytuacje życiowe zmuszają nas do podejmowania różnorakich decyzji. Jedna z nich to rozwód, będący swego typu przyznaniem się do klęski, iż zdecydowaliśmy się na niewłaściwego człowieka na swojego partnera, z którym mieliśmy plan spędzić swoje życie.

Continue reading “W jaki sposób skutecznie wybrać właściwego adwokata?” »

Na czym polega rozprawa rozwodowa? Jakie są przeprowadzane czynności? Co jest najważniejsze?

Sprawa rozwodowa często jest dość dużym problemem. To przede wszystkim bardzo niekorzystna sytuacja dla małżonków, jednak chyba jeszcze gorsza dla dzieci. Sąd w trakcie tego typu postępowania powinien ustalić fakty dotyczące rozkładu pożycia i zbadać sytuację małoletnich dzieci. Co warto jeszcze na ten temat wiedzieć?

Continue reading “Na czym polega rozprawa rozwodowa? Jakie są przeprowadzane czynności? Co jest najważniejsze?” »

Windykacja należności to dogodna metoda generowania środków finansowych od dłużników

Windykacja należności, ma na celu odzyskiwanie środków finansowych od dłużników, lub też podmiotów, które powinny systematycznie uiszczać środki na koncie innego podmiotu za nabyty produkt, lub wykonaną pracę.Windykacja należności dzieli się na wiele podmiotów, które odnoszą się przede wszystkim do przeprowadzania zadań egzekucyjnych na różny sposób.

Continue reading “Windykacja należności to dogodna metoda generowania środków finansowych od dłużników” »