Mając na uwadze skorzystanie z profesjonalnego prawnika warto umiejętnie poznać rynek. Wiadomo, jak w każdej dziedzinie, także i tutaj najwłaściwszą opinią dla określonego adwokata jest polecenie byłego klienta. Z tego powodu warto podpytać znajomych, czy korzystali z porad adwokatów i jak oceniają ich działalność. Tutaj nie należy zapominać o kilku kwestiach, polecenia radcy prawnego są wiarygodne jedynie z ust ludzi którzy sami korzystali z jego wsparcia.

sąd

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest żeby polecana kacelaria adwokacka miała dobrą ocenę osoby, której prowadziła proces tego samego rodzaju to znaczy postępowanie rozwodowe a nie proces karny czy też rozprawę podatkową . Specyfika rynku prawniczego opiera się dzisiaj na biurach specjalistycznych – są to spore korporacje, które specjalizują się w obsłudze spółek oraz przedsiębiorców. Wybrani adwokaci (zobacz kliknij w link) siedzą w sprawach karnych a jeszcze inni w prawie rodzinnym.

Lubin może pochwalić się sporą ilością kancelarii adwokackich. Taka duża rywalizacja na rynku adwokackim sprawia, że są biura, które biorą jakiekolwiek zamówienia aby tylko funkcjonować na rynku. Możemy z pewnością w takiej kancelarii uzyskać dobrą cenę ale należałoby, przed poleceniem sprawy, szczegółowo przeanalizować kwalifikacje radców prawnych w niej pracujących. Nie ma konieczności zlecania sprawy pierwszemu mecenasowi, do którego się trafi. Jeśli nie znajdziemy z nim wspólnego języka lub też nie zaproponował on interesującej koncepcji prowadzenia sprawy. Żmudne próby znalezienia prawnika, pociągają za sobą duże wydatki z uwagi na na przymus zapłaty za pierwsze porady. Gdzie zatem natrafić na rzetelne oceny o adwokatach, jeśli żaden z naszych przyjaciół nie potrafi nam przekazać wiarygodnych informacji. Zobacz również:

Należy takich informacji poszukać w Internecie. Zazwyczaj uszczęśliwiony klient czasem pozostawi po sobie ocenę. Niezadowolony, taką informację napisze zawsze. Pomoc przy wybraniu fachowego adwokata możemy otrzymać od notariuszy lub kolegów po fachu z innych miejscowości, ale na takie rekomendacje trzeba uważać. Nagminnie zdarza się, że są to koleżeńskie polecenia, że nie są to polecenia ze względu, na jakość obsługi jaka spotka nas w określonej kancelarii prawniczej. Poszukując adwokata wklepujemy w Google: lista sprawdzonych adwokatów Lubin (link). Niestety nie ma rzeczywistych rankingów prowadzonych przez uczciwe instytucje. Warto też wiedzieć, że są takie okoliczności, w których danej sprawy nie można przeforsować a tylko przegrać. W takim przypadku zadaniem prawnika jest jedynie zredukowanie negatywnych konsekwencji owej przegranej do minimum. Autor: Bartosz Sochaj