Dużo czynników decyduje o tym, czy jazda na motorze będzie bezpieczna. Istotne są nie tylko kwalifikacje kierowcy, ale również sprawność techniczna jednośladu oraz gatunekużytych części i dodatków. Warto dobrać odpowiednie komponenty, by móc cieszyć się pełnymi możliwościami maszyny i przyjemnością z jazdy.

motor Honda

Autor: driver Photographer
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z najistotniejszych części w motocyklu, która na pewno ma wpływ zarówno na jakość jazdy, jak i na bezpieczeństwo motocyklisty, są opony motocyklowe. Wyróżniamy mnóstwo ich rodzajów, zróżnicowanych pod względem technologii wykonania, wytrzymałości, wielkości. Jeśli planujemy nabyć opony sklep do którego zajrzymy z pewnością oszołomi nas bogactwem asortymentu. Dokonując zakupu, można zaufać wiedzy i doświadczeniu sprzedawcy, dobrze jest jednak wiedzieć, jak odczytywać oznaczenia opon .

Oczywiście nie musimy znać wszystkich skrótów i symboli, ale wiedza na temat tego, jakiego typu informacje na oponie możemy odczytać, na pewno może się przydać. Opony Kormoran mają jedną wyróżniającą je cechę – znajdziemy na nich wiele rozmaitych informacji dla kupującego. Oznaczenia (szerzej pod adresem https://www.bhp-online.com/znaki-ochrony-przeciwpozarowej-c1211) opon zawierają tak podstawowe dane, jak nazwa marki, czy rok i tydzień produkcji, ale odszukamy na nich o wiele więcej niezbędnych informacji, na przykład zalecane ciśnienie, kod konstrukcji opony, nominalną średnicę felgi i inne. Poza informacjami czysto technicznymi, musimy wiedzieć do jakiego typu motocyklu wybieramy opony.

przykładowy czerwony motor

Autor: Craig Howell
Źródło: http://www.flickr.com
Liczy się nie tylko dopasowanie odpowiedniego kształtu i wielkości, lecz także przeznaczenie określonego modelu. Jeśli potrzebne nam są opony sklep najpewniej doradzi w doborze odpowiednich, warto jednak być świadomym, że opony turystyczne stworzone są do spokojnej jazdy po różnych typach nawierzchni i są to najbardziej wszechstronne opony, natomiast opony (więcej o wypełnianie opon -> http://www.interchemol.com.pl/produkty/wypelnianie-opon) sportowe przeznaczone są do bardzo agresywnej jazdy na torze wyścigowym. Tylko opony prawidłowo dobrane do okoliczności użytkowania będą nam długo służyć, pozwalając na wykorzystanie wszelkich zalet posiadanego motocyklu. Nie zapominajmy, by nie nabywać opon podejrzanie tanich, o wątpliwej jakości. Opony mają zapewnić bezpieczeństwo jazdy, niezależnie od panujących na trasie warunków atmosferycznych, warto zatem wybrać komponenty popularnych producentów, które nas nie zawiodą.