Zalety podjęcia współpracy z profesjonalną agencją PR mogą okazać się niemałe. Agencje public relations trudnią się – zwięźle rzecz ujmując – budową wizerunku przedsiębiorstwa, jej przedstawicieli, produktów i usług na rynku. Dzięki temu firma może liczyć na znaczne wzrosty efektywności, a jednocześnie żadna z osób pracujących w firmie nie musi poświęcać swojego czasu na wyżej wymienione czynności.

Szkolenia dla firm

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorstwo może podjąć współpracę z daną agencją PR na dwa sposoby: może podjąć współpracę tzw. projektową, lub też zdecydować się na stałą współpracę z wybraną agencją PR. W pierwszym przypadku współpracujące ze sobą firmy nie są związane stałą umową i firma korzystające z usług agencji PR – pr kryzysowy nie są ogarnięte przez nią całościową obsługą (doczytaj – ). W takim przypadku współpracujące firmy podpisują umowę na konkretny projekt. Cechą tego typu współpracy jest niestety mała możność kontroli zleconych działań a także ograniczona możliwość sprawdzania efektów pracy zatrudnionej agencji PR.

Drugim możliwym rozwiązaniem takiej współpracy jest sporządzenie z daną agencją PR stałej umowy. W tym przypadku wybrana agencja w ramach stałej opłaty przygotowuje strategię komunikacji a także konkretny plan działania. Ponieważ obsługa pracowników agencji PR ma zakres całościowy, a więc bez względnie na ilość informacji które powinno się sporządzić jak też dostarczyć mediom ponosimy stałe koszta, a więc w dłuższej perspektywie czasu jest to forma bardziej opłacalna.

w biurze

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapominać zawsze musimy, iż praca agencji PR to nie tylko przesyłanie mediom informacji o firmie i organizowanie konferencji (więcej na ten temat – ). Dużym atutem tego rozwiązania z wybraną agencją PR jest niezmienny skład osób pracujących ze zleceniodawcą.

Ciekawią Cię przeróżnego typu specjalistyczne wątki? Więc kliknij tutaj system czasu pracy i przeglądaj nasze następne newsy na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją recenzję.

Specjaliści ci bardzo dobrze znają swoją branżę. Osoby te dobrze znają problemy swoich klientów, budują one długofalowe relacje z mediami, są znane miejscowym mediom.

Nie można zapomnieć że zbudowanie wizerunku biznesu to działania ciągłe i długo trwające. Z właśnie przyczyny zdecydowana większość firm decyduje się podjąć stałą współpracę z agencją PR. Szukając kompetentnej agencji PR zwróćmy uwagę na to jak jakimi osiągnięciami może się ona pochwalić, zapytajmy o zrealizowane projekty, o byłych klientów. Nie wahajmy się skontaktować z jej byłymi klientami celem zasięgnięcia opinii o interesującej nas agencji PR z którą mamy zamiar podjąć współpracę.