Śmiej się, słuchaj ludzi i wykonuj swoje obowiązki, czyli w jaki sposób być lubianym oraz często odwiedzanym psychoterapeutą

Gdy młody mężczyzna kończy technikum musi zadecydować o własnej przyszłości zawodowej. A taka istotna decyzja nie zawsze jest właściwie przemyślana: czasami jest to zwykły zbieg okoliczności, a niekiedy nacisk ze strony rodziców. Tymczasem w życiu powinno się robić to, co się naprawdę lubi. W wiążącym wyborze może pomóc test wykonany przez psychologa. A niektórym młodym mężczyznom taki test psychologiczny podpowie, aby w niedalekiej przyszłości zostali psychoterapeutami.

Korzystne przeobrażenia obyczajowe w naszym życiu powodują stres. Jak sobie z nimi poradzić i czy powinniśmy skorzystać z porady psychologa ?

Zmienia się nasza rzeczywistość. Przeistoczenia tyczą się praktycznie wszelkiej dziedziny naszego życia poczynając od gospodarki, aż po sferę intymną. Zmieniają się przykładowo role społeczne. Nie jest w dzisiejszych czasach niczym rzadkim widok młodego mężczyzny ze spacerówką na spacerze lub na sprawunkach z dziecinami. Mężczyźni mają takie samo prawo do urlopu tacierzyńskiego jak ich partnerki. Słowem, dzisiejsi faceci w wielu wypadkach wiedzą jak istotne jest skuteczne uczestnictwo w wykształceniu własnych dzieci. Jeszcze generację do tyłu nie było to tak normalne.

Złe samopoczucie, fatalny nastrój – dobry psycholog odnajdzie lekarstwo.

Współcześnie człowiek podąża za pieniądzem. Szuka alternatywnych rozstrzygnięć, korzystnych możliwości nie tylko dla siebie. Zasadniczo robi to dla bliskich. Nie zauważa, iż nagle zaczyna spędzać więcej czasu w pracy oraz na spotkaniach z klientami zamiast w domu. Pogrąża siebie, a w rezultacie przestaje interesować się rodziną. Najczęściej przytrafia się, iż dzieci popadają w różne kłopoty. Tłumacząc,że nikt się nimi nie interesuje .

Szeroki zakres psychologicznej terapii, czyli do kogo zwrócić się ze swoim problemem?

Psycholog jest zawodem działającym na pograniczu innych zawodów: psychoterapeuty, psychiatry czy coacha. Od zajęć nauczycielskich w szkole przez mentoring po kompetencje psychiatry – wszędzie tam przedmiotem oddziaływania i „naprawy” jest ludzka psychika. Mając problemy w wybranej przestrzeni życiowej wybierzemy psychologa specjalizującego się w wybranej „działce”.