Złe samopoczucie, fatalny nastrój – dobry psycholog odnajdzie lekarstwo.

Współcześnie człowiek podąża za pieniądzem. Szuka alternatywnych rozstrzygnięć, korzystnych możliwości nie tylko dla siebie. Zasadniczo robi to dla bliskich. Nie zauważa, iż nagle zaczyna spędzać więcej czasu w pracy oraz na spotkaniach z klientami zamiast w domu. Pogrąża siebie, a w rezultacie przestaje interesować się rodziną. Najczęściej przytrafia się, iż dzieci popadają w różne kłopoty. Tłumacząc,że nikt się nimi nie interesuje .

Szeroki zakres psychologicznej terapii, czyli do kogo zwrócić się ze swoim problemem?

Psycholog jest zawodem działającym na pograniczu innych zawodów: psychoterapeuty, psychiatry czy coacha. Od zajęć nauczycielskich w szkole przez mentoring po kompetencje psychiatry – wszędzie tam przedmiotem oddziaływania i „naprawy” jest ludzka psychika. Mając problemy w wybranej przestrzeni życiowej wybierzemy psychologa specjalizującego się w wybranej „działce”.

Korzystne przeobrażenia obyczajowe w naszym życiu powodują stres. Jak sobie z nimi poradzić i czy powinniśmy skorzystać z porady psychologa ?

Odmienia się nasz świat. Odmiany dotyczą prawie każdej dziedziny naszego życia począwszy od gospodarki, aż po sferę osobistą. Zmieniają się na przykład funkcje społeczne. Nie jest dziś niczym rzadkim widok młodego mężczyzny ze spacerówką na spacerze albo na zakupach z malcami. Mężczyźni mają identyczne prawo do urlopu tacierzyńskiego identycznie jak partnerki. Jednym słowem, dzisiejsi faceci w szeregu przypadków wiedzą jak ważne jest czynne uczestnictwo w oświacie własnych dzieci. Jeszcze pokolenie do tyłu nie było to tak naturalne.