Złe samopoczucie, fatalny nastrój – dobry psycholog odnajdzie lekarstwo.

W dzisiejszych czasach człowiek podąża za pieniądzem. Szuka opcjonalnych rozstrzygnięć, najlepszych perspektyw nie tylko dla siebie. Zasadniczo robi to dla bliskich. Nie widzi, iż nagle zaczyna spędzać więcej czasu w pracy czy na zebraniach z interesantami zamiast w domu. Zatraca siebie, a w rezultacie zaprzestaje interesować się sprawami rodzinnymi. Dość często przytrafia się, iż dzieci pogrążają się w różne kłopoty. Bo przecież nikt się nimi nie zajmuje .

Szeroki zakres psychologicznej terapii, czyli do kogo zwrócić się ze swoim problemem?

Psycholog to zawód uniwersalny, z pogranicza wielu innych zawodów: psychoterapeuty, psychiatry czy mentora. Od zajęć nauczycielskich w szkole przez mentoring po uprawnienia psychiatry – wszędzie tam przedmiotem rozmowy i „hartowania” jest nasza psychika. Mając problem w jednej z przestrzeni życiowych wybierzemy psychologa specjalizującego się w wybranej „działce”.

Korzystne przeobrażenia obyczajowe w naszym życiu powodują stres. Jak sobie z nimi poradzić i czy powinniśmy skorzystać z porady psychologa ?

Odmienia się nasz świat. Odmiany dotyczą prawie każdej dziedziny naszego życia począwszy od gospodarki, aż po sferę osobistą. Zmieniają się na przykład funkcje społeczne. Nie jest dziś niczym rzadkim widok młodego mężczyzny ze spacerówką na spacerze albo na zakupach z malcami. Mężczyźni mają identyczne prawo do urlopu tacierzyńskiego identycznie jak partnerki. Jednym słowem, dzisiejsi faceci w szeregu przypadków wiedzą jak ważne jest czynne uczestnictwo w oświacie własnych dzieci. Jeszcze pokolenie do tyłu nie było to tak naturalne.