Złe samopoczucie, fatalny nastrój – dobry psycholog odnajdzie lekarstwo.

Aktualnie człowiek podąża za pieniądzem. Szuka opcjonalnych rozwiązań, najlepszych możliwości nie tylko dla siebie. Zasadniczo robi to dla rodziny. Nie zauważa, iż nieoczekiwanie zaczyna pozostawać po godzinach w pracy czy na spotkaniach z interesantami niż w domu. Zatraca siebie, a co za tym idzie przestaje zajmować się sprawami rodzinnymi. Dość często przytrafia się, że dzieci popadają w różne kłopoty. Bo przecież nikt się nimi nie interesuje .

Continue reading “Złe samopoczucie, fatalny nastrój – dobry psycholog odnajdzie lekarstwo.” »

Szeroki zakres psychologicznej terapii, czyli do kogo zwrócić się ze swoim problemem?

Psycholog jest zawodem działającym na pograniczu innych zawodów: psychoterapeuty, psychiatry czy mentora. Od zajęć (nauczyciel w szkole) przez mentoring po uprawnienia psychiatry – na każdej tej płaszczyźnie przedmiotem oddziaływania i „naprawy” jest nasza psychika. Mając problemy w jednej z przestrzeni życiowych wybierzemy psychologa specjalizującego się w wybranej „działce”.

Continue reading “Szeroki zakres psychologicznej terapii, czyli do kogo zwrócić się ze swoim problemem?” »

Zmagasz się z trudnymi wspomnieniami albo depresją? Poszukaj pomocy psychologicznej dla siebie i bliskich

Żyjemy w trudnych i niespokojnych czasach, jakie często stają się podłożem wielkiego stresu. Może to doprowadzić do wielu nieprawidłowości w działaniu, chorób i zmian nastrojów. W takiej chwili warto korzystać ze wsparcia specjalisty. Pomoc psychologiczną można otrzymać obecnie w dowolnym mieście.

Continue reading “Zmagasz się z trudnymi wspomnieniami albo depresją? Poszukaj pomocy psychologicznej dla siebie i bliskich” »

Korzystne przeobrażenia obyczajowe w naszym życiu powodują stres. Jak sobie z nimi poradzić i czy powinniśmy skorzystać z porady psychologa ?

Odmienia się nasza rzeczywistość. Zmiany tyczą się praktycznie wszelkiej dyscypliny naszego życia począwszy od ekonomii, aż po sferę osobistą. Modyfikują się dla przykładu funkcje społeczne. Nie jest obecnie niczym nadzwyczajnym widok młodego mężczyzny ze spacerówką na przechadzce bądź na zakupach z dziecinami. Panowie mają identyczne prawo do urlopu tacierzyńskiego jak ich partnerki. Słowem, nowocześni mężczyźni w szeregu przypadków wiedzą jak ważne jest czynne uczestnictwo w oświacie własnych dzieci. Jeszcze generację wstecz nie było to tak naturalne.

Continue reading “Korzystne przeobrażenia obyczajowe w naszym życiu powodują stres. Jak sobie z nimi poradzić i czy powinniśmy skorzystać z porady psychologa ?” »