W związku ze stale wzrastającymi wymogami klientów, dotyczącymi jakości oferowanych wyrobów, daje się zaobserwować ogromny skok rozwoju techniki i technologii. Sytuacja ta odnosi się do różnych gałęzi przemysłu, począwszy od budownictwa, skończywszy na obróbce metalu.

Obróbka metalu

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Obróbka metalu w postaci cięcia lub wycinania jest bardzo zaawansowana technologicznie. Spora część nowoczesnych maszyn posiada sterowniki CNC. W związku z tym gdy szukamy partnera – producent stali kwasoodpornej, który ma zrealizować nasze wymagania, powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnych zakładów, które oferują swym klientom najnowsze metody w zakresie obróbki blach.

Najbardziej popularną metodą precyzyjnego cięcia blach oraz profili jest cięcie laserem.

Jeżeli sądzisz, że podane informacje są cenne, to odsyłam do strony www (http://fmk.pl/podajniki-slimakowe/) – tam również są zbliżone tematycznie dane, które warto przeczytać.

Pozwala na właściwe cięcie blach które są wykorzystywane w trakcie stawiania np. hal magazynowych i innych gałęziach przemysłu. Cięcie laserem pozwala na wyprodukowanie elementów, które bez uzupełniającej obróbki nadają się do kolejnego etapu prac.

Współcześnie technologia cięcia laserowego jest niezastąpiona pod względem dokładności oraz efektywności. Biorąc pod uwagę współczynnik ceny oraz jakości usługi, ciecie laserowe wypada nadzwyczaj dobrze w porównaniu do innych metod cięcia blach, takich jak np. cięcie wodą. Mimo, że jest to metoda w zasadzie wykorzystywana od niedawna, spotkała się z sporym zainteresowaniem z racji swej precyzji oraz wysokich prędkości cięcia.Nie ma to jednak wpływu na fakt, że cięcie strumieniem wody to cały czas metoda cięcia stali. I chociaż woda to ciecz, która nie kojarzy się z twardością i skutecznością cięcia – zastosowana pod wysokim ciśnieniem jest w stanie przeciąć każdy materiał.

Ta metoda jest technologią „zimną”, inaczej mówiąc nie występuje tutaj strefa wpływu ciepła, jak podczas cięcia laserem. W związku z tym znajduje wykorzystanie tam, gdzie niewłaściwe jest duże nagrzewanie materiału, np.

Może zainteresują Cię również podobne źródła na ten wątek? Jeżeli tak, to przejrzyj je i zdobądź świeże dane na to zagadnienie.

ze względu na prawdopodobieństwo rozhartowania.

Jest to również technologia cicha oraz bezpyłowa – nieszkodliwa dla środowiska naturalnego. Wybór technologii cięcia jak możemy zaobserwować jest uzależniony od różnych czynników.