Jakim sposobem poprawnie prowadzić księgowość naszej firmy?

Otworzenie prywatnej firmy to z pewnością wielkie marzenie dużej części naszego społeczeństwa. Jest to bowiem znamienita metoda, dzięki jakiej uda się nam wytwarzać zysk finansowy, który następnie będzie przeznaczany na spełnianie naszych potrzeb. W tej sytuacji powinno się natomiast odnotować, że w rzeczywistości nie jest to bezproblemowe zadanie do urzeczywistniania w praktyce.

Łatwe rozliczenie pitów

Wciąż jesteśmy zarzucani informacjami odnośnie corocznych rozliczeń wiążących się z dochodami. Wiele z tych informacji jest nam niezwykle potrzebnych i to na nie powinniśmy zwracać uwagę już na początku. Obecnie zbliża się okres rozliczeń deklaracji takich jak pity 2015. Dostarczenie gotowej deklaracji pit do urzędu skarbowego może się odbywać również internetowo, co absolutnie ułatwia całą procedurę. Złożenie wszystkich przydatnych dokumentów w umówionym czasie pozwoli na spokojne rozwiązanie spraw tego typu. W zależności od naszych dochodów powinniśmy postawić na innego rodzaju deklaracje. Pity mające numer 36 rozlicza się, gdy prowadzi się swoją firmę czy innego rodzaju działalność gospodarczą. Pit 37 obowiązuje umowy o pracę, zlecenie oraz o dzieło.

Jakie kary grożą za posiadanie nielegalnego oprogramowania w przedsiębiorstwie oraz jakie składki ZUS opłaca pracodawca?

Korzystanie z nielegalnego oprogramowania w przedsiębiorstwie grozi sporymi konsekwencjami. Za nielegalne oprogramowanie zdoła nam grozić grzywna finansowa, ograniczenie wolności, i także zabranie wolności (od trzech miesięcy do pięciu lat). Co więcej za nielegalne, pirackie oprogramowanie zdoła grozić także zarekwirowanie wszelkich narzędzi przestępstwa, takich jak kompy, laptopy, płyty główne i tak dalej., a także zapłata zadośćuczynienia.