Polecamy zadbać o pracowników we własnej korporacji.

Żyją na tym świecie różni biznesmeni, szefowie. Niektórzy z nich niestety najzupełniej nie potrafią zadbać o swoich pracowników, ale na szczęście w wielu przypadkach jest w owym temacie po ludzku. Niech nareszcie pracodawcy wiedzą, że jeśli będą dbać o pracowników, to w żadnym razie nie stracą nawet złotówki. W końcu zadowolony pracownik efektywniej wykonuje własną pracę, a oprócz tego przyjaźniej zwykli podchodzić do ludzi. Wiadoma sprawa: standard obsługi klienta w Polsce jest stosunkowo słaby, chociaż w takiej Portugalii jest sporo słabiej, więc to jakieś tam pocieszenie, pewnie dosyć marne.

Continue reading “Polecamy zadbać o pracowników we własnej korporacji.” »

Przeliczenie brutto na netto, wypowiedzenie umowy o pracę oraz umowa kupna sprzedaży samochodu – wskazówki

Przeliczenie brutto na netto nie jest teraz trudne i złożone, gdyż możemy użyć do tego kalkulatora, jaki znajdziemy w Internecie. Online kalkulatory Vat są łatwe w obsłudze i pozwalają na rychłe przeliczenie brutto na netto, oraz także netto na brutto. Skorzystanie z kalkulatora jest ogromnie proste, wystarczy wyłącznie podać kwotę brutto albo netto, oraz także wybrać dobrą stawkę Vat – i gotowe!

Continue reading “Przeliczenie brutto na netto, wypowiedzenie umowy o pracę oraz umowa kupna sprzedaży samochodu – wskazówki” »

W jaki sposób tanio i skutecznie doczyścić pobrudzony dywan albo wykładzinę, nie niszcząc ich przy tym.

Wykładziny oraz dywany po pewnym czasie użytkowania mogą stracić swój wygląd. Nawet systematyczne i regularne sprzątanie może nie zahamować tego procesu. Z tego też powodu co pewien czas powinno się dywan przeczyścić, a jeśli jest mocno wybrudzony, przykładowo wniesionym na obuwiu śniegiem czy wylaną herbatą, to czyszczenie okazać się może wręcz niezbędne. Dużej części osób będzie się wydawać, że nie ma nic trudnego w praniu dywanów, i biorą się za to samodzielnie.

Continue reading “W jaki sposób tanio i skutecznie doczyścić pobrudzony dywan albo wykładzinę, nie niszcząc ich przy tym.” »

Dodatkowe wynagrodzenie dla pracownika za przepracowane nadgodziny

Osoby przewodniczące prywatną działalność gospodarcza vat z pewnością muszą przestrzegać wielu mnogich reguł prawnych, które dotyczą rozlicznych zagadnień. Ewidentnie wszelki przedsiębiorca musi regularnie rozliczać się z Urzędem Skarbowym i przykładowo dbać o obowiązek podatkowy vat, bowiem płacenie podatków jest obowiązkiem każdej ustawowo funkcjonującej firmy czy też przedsiębiorstwa.

Continue reading “Dodatkowe wynagrodzenie dla pracownika za przepracowane nadgodziny” »