Jakim sposobem prawidłowo i łatwo zarządzać biblioteką?

Biblioteka jest instytucją, której działanie zależy od wielu różnych elementów. Niewątpliwie w bibliotece najbardziej istotni są czytelnicy, którzy przychodzą po książki. Wielu ludziom może się jednak wydawać, że zarządzanie instytucją taką jak biblioteka jest zadaniem łatwym i nie wymaga dużo wysiłku. Tymczasem w zasadzie całe działanie biblioteki i jej egzystencja zależy od formy kierowania. Jest to istotne szczególnie aktualnie, gdy poziom czytelnictwa gwałtownie spada, a co za tym idzie coraz mniej ludzi odwiedza biblioteki.

Continue reading “Jakim sposobem prawidłowo i łatwo zarządzać biblioteką?” »

Systemy zarządzania przedsiębiorstwem – w tym miejscu sprawdzisz, czym się wyróżniają?

W teraźniejszej rzeczywistości zarządzanie przedsiębiorstwem wcale nie jest najłatwiejszym zadaniem. Nie dość, że trzeba trafić na swoją niszę, odnaleźć się wśród dużej konkurencji i wypromować swoje wyroby albo usługi, to jeszcze istotne jest samo prowadzenie własnej działalności. Każde przedsiębiorstwo potrzebuje skutecznego systemu zarządzania, by łatwiej nim było sterować oraz mieć na względzie wszystkie elementy, jakie składają się na działalność. Takie systemy są niezwykle użyteczne, zatem dobrze jest wiedzieć, czym się odznaczają.

Continue reading “Systemy zarządzania przedsiębiorstwem – w tym miejscu sprawdzisz, czym się wyróżniają?” »

Jakie są różnice między oceną 360 stopni a tradycyjnym sposobem oceny i analizy pracy?

W określonym momencie każdy zatrudniony poddawany jest generalnemu ocenianiu kierownictwa. W danych, ustalonych uprzednio terminach badane są wyniki pracy każdego, patrząc na różnego rodzaju kryteria. Wtedy niezwykle istotną rolę pełni ocena pracownicza. To właśnie dzięki niej możliwy jest awans każdego z członków zespołu i ma ogromne znaczenie dla wszystkich z kierownictwa. Do głosu w ankiecie dopuszczani są również klienci oraz współpracownicy – w zależności od charakteru firmy.

Continue reading “Jakie są różnice między oceną 360 stopni a tradycyjnym sposobem oceny i analizy pracy?” »

Jednym z podstawowych zadań agencji ochrony jest chronienie osób i mienia

Od niedawna obowiązują nowe zasady, zgodnie z którymi osoby, które chcą sprawować pracę kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, nie muszą się ubiegać o zezwolenie, ani podchodzić do testów na licencje pracownika ochrony fizycznej. W zastępstwie licencji kwalifikowani pracownicy ochrony fizycznej i kwalifikowani pracownicy zabezpieczenia technicznego, będą wprowadzeni na wyjątkową listę owych kategoryzowanych pracowników.

Continue reading “Jednym z podstawowych zadań agencji ochrony jest chronienie osób i mienia” »