Rynek pracy jest morderczy i dobrze to znają nie tylko studenci humanistycznych kierunków. Porządnie stworzone CV to konieczność, ale nie musi wystarczyć. Szefowie kierują swoją uwagę głównie na doświadczenie, więc to nie tylko kwestia wykształcenia jest problemem.

Jeszcze kilka lat temu jedyną drogą dla szukających pracy była praca za granicą.

Jeśli problematyka, która została przedstawiona w tym wpisie jest godna Twej uwagi, to poza tym zobacz link w serwisie (http://www.fss-finanse.pl/sprawozdania.html).

Chwilę po skończeniu szkoły, bez przygotowanie, całe rzesze młodych osób wyjechało do Irlandii pracować, podziwiając cliffs od moher. W większości zajmowali się pracą fizyczną, na budowach, a kobiety pomagały w restauracjach i barach. Dzisiaj zaszło wiele zmian.

W tej chwili w Angli i Irlandii o pracę jest trudniej, jednak ciągle jest jej więcej niż w kraju. Bezrobocie w Irlandii spotkało wielu rodaków i popchnęło ich do powrotu. Jednak praca zagranicą to nie tylko tymczasowe fuchy. Nie pamiętamy, że to opcja szczególnie dla wykształconych, chcących podnieść swoje kwalifikacje. absolwenci największych uniwersytetów często starają się o pracę w Irlandii i Wielkiej Brytanii, chcąc odnieść sukces.

Google w Dublinie dla PolakówDobra autoreklama i zaawansowany angielski i przede wszystkim list motywacyjny po angielsku otwierają zagraniczny rynek pracy. Google w stolicy irlandzkiej z otwartymi ramionami przyjmuje Polaków, a wynagrodzenie jest na tyle dobre, że wykształceni ludzie bez mrugnięcia okiem uciekają z Polski. Warto też szukać pracy w brytyjskich agencjach marketingowych. Nasi fachowcy są tam cenieni, a referencje, które otrzymują ułatwiają pracę w największych korporacjach po powrocie do Polski.

Praca i życie w obcym krajuW Anglii ciągle przebywa wielu Polaków. Niektórzy mają nas po dziurki w nosye, inni traktują nas jak świetnych ekspertów. Na pewno to nie jest mickiewiczowskie życie na emigracji. Są polskie restauracje i całe osiedla, jest też opieka medyczna dla Polaków jak Medicus. Dodatkowo istnieją krajowe firmy, pomagające Polakom rozliczać podatki w Irlandii i ułatwiają sprawy papierkowe.

Nasi rodacy żyjący tam latami tworzą całe grupy także w Sieci. Wspólnie omawiają szkoły dla najmłodszych, wymieniają się doświadczeniami sobie w funkcjonowaniu w obcym kraju. praca zagranicą (sprawdź informacje)

Gazeta.ie

Źródło: www.gazeta.ie
Źródło: Gazeta.ie